LPP proponuje buy back z budżetem sięgającym 2,1 mld zł

Omawiane walory:

Odzieżowy gigant proponuje akcjonariuszom przeprowadzenie gigantycznego skupu akcji własnych. Projekt uchwały w tej sprawie będzie głosowany na walnym 18 września.

lpp, buybuck, akcje, handel,

LPP proponuje buy back z budżetem sięgającym 2,1 mld zł

Akcjonariusze LPP zdecydują podczas walnego zgromadzenia, zwołanego na 18 września br., o buy backu nie więcej niż 277.863 akcji stanowiących nie więcej niż 15 proc. kapitału zakładowego. Łączna kwota przeznaczona na nabycie akcji ma wynosić 2,1 mld zł.

– Zwyczajne walne zgromadzenie LPP postanawia utworzyć kapitał rezerwowy spółki w kwocie: 2.100.000.000 zł w celu sfinansowania skupu akcji własnych spółki zgodnie z upoważnieniem udzielonym przez walne zgromadzenie. Kapitał rezerwowy pochodzić będzie z zysków spółki z lat poprzednich, ujętych w kapitale zapasowym spółki – czytamy w projekcie.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe spółki sprostowało, że powzięcie uchwały nie będzie jednoznaczne z rozpoczęciem skupu, lecz zapewni spółce 5-letnią opcję jego rozpoczęcia w przypadku, gdyby kurs spadł do bardzo niskich poziomów.

Nabyte akcje własne będą umorzone albo, jeżeli będzie to uzasadnione interesem spółki, rozdysponowane przez zarząd, za zgodą rady nadzorczej, w inny dopuszczalny prawem sposób, a program może być realizowany etapami lub transzami, o rozpoczęciu oraz zakończeniu których, zarząd będzie informował w raportach bieżących.

– Przedmiotem odpłatnego nabycia w ramach programu będzie nie więcej niż 277.863 akcji o wartości nominalnej 2 zł każda, stanowiących nie więcej niż 15 proc. kapitału zakładowego spółki, przy czym łączna wartość nominalna nabytych akcji nie przekroczy 20 proc. kapitału zakładowego spółki, uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych spółki, które nie zostały przez spółkę zbyte – czytamy także.

Walne zgromadzenie ma zdecydować także, o tym, że cena płacona przez spółkę za każdą nabywaną akcję nie może być wartością wyższą spośród: ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty nabycia w transakcjach zawieranych na sesjach GPW, przy czym nie może być niższa, niż 3.000 zł i nie może być wyższa niż 8.000 zł.

– Program będzie trwać od dnia podjęcia przez walne zgromadzenie uchwały maksymalnie do dnia 31 lipca 2025 r., nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację programu – czytamy także.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • Semper Simul Foundation zamierza przejąć kontrolę nad LPP

  Fundacja Semper Simul zbędzie na rzecz Fundacji Sky pakiet akcji zwykłych, a nabędzie od niej pakiet akcji imiennych uprzywilejowanych, stając się tym samym większościowym akcjonariuszem LPP. Przekroczenie przez Fundację Semper progu 33 proc. głosów na walnym zgromadzeniu LPP będzie skutkować obowiązkiem ogłoszenia przez tego akcjonariusza wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów.

 • Druga fala pandemii uderza w giełdy, mocna przecena CCC i LPP Pandemia w Polsce przyspiesza i napędza spadki na warszawskiej giełdzie. WIG20 przełamał wrześniowe minima i jest najniżej od końca maja. Indeks największych spółek ma otwartą drogę do dalszych spadków.
 • LPP miało 30 mln zł straty netto w II kwartale roku obrotowego 2020/2021

  LPP odnotowało 30,64 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. r. obr. 2020/2021 (1 maja - 31 lipca 2020) wobec 31,94 mln zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku, podała spółka w raporcie.

 • Inwestorzy zaczynają wyceniać drugą falę pandemii, w grze CCC i KGHM Rekordowy przyrost liczby zakażeń i zgonów wywołanych koronawirusem psują nastroje na GPW, mocno ściągając w dół notowania CCC. Jednocześnie zyskują na wartości spółki covidowe.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR