Maklerzy w lutowej rekomendacji podnieśli wycenę Trakcji do 8,40 zł za akcję

Omawiane walory:

Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową akcji Trakcji PRKiI do 8,40 zł z 8,30 zł i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 1 lutego.

Trakcja to jedna z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce.

Rekomendacja została wydana przy cenie 7,17 zł za akcję. W poniedziałek na starcie sesji kurs Trakcji wynosił 7,24 zł, po spadku o 0,82 proc. wobec ostatniego zamknięcia.

– Zwracamy uwagę, że spółka jest dobrze przygotowania sprzętowo do realizacji inwestycji (wartość środków trwałych to 270 mln zł) i raczej nie podchodziła agresywnie do zdobywania kontraktów kolejowych. Zwracamy uwagę, że ostatnie zakupy akcji przez insiderów w listopadzie miały miejsce w przedziale 7,60-8,10 zł. Spółka poinformowała też w IV kw. 2017 r. o podpisaniu kontraktu na Litwie, co może naszym zdaniem być sygnałem powolnego odwracania się słabości tego rynku w 2018 roku. Liczymy też na kontynuację wysokiego poziomu nowych kontraktacji w przetargach kolejowych w Polsce na przestrzeni bieżącego roku (plan PKP PLK opiewa na 14 mld zł) – czytamy w raporcie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 27,4 mln zł za 2017 r. i 27,3 mln zł za 2018 r. przy przychodach odpowiednio: 1.363,3 mln zł i 1.398,2 mln zł.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT trakcja, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR