Master Pharm otrzymał 3,5 mln zł subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR

Omawiane walory:

Master Pharm otrzymał subwencję finansową w wysokości 3,5 mln zł. Subwencja została przyznana przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro-, małych i średnich firm.

masterpharm, akcje, dofinansowanie, pfr

fot. Pexels

– Otrzymanie subwencji związane jest z odnotowanym przez emitenta spadkiem przychodów w kwietniu 2020 r. o 51 proc. w stosunku do marca 2020 r. Zarząd ocenia, że w warunkach niezwiązanych z sytuacją epidemiczną spadek taki nie wiązałby się z koniecznością publikacji odrębnego raportu bieżącego, jako iż działalność spółki ma charakter projektowy. Zarząd dokonał jednak analizy portfela klientów oraz aktualnej sytuacji na rynku farmaceutycznym, w wyniku której szacuje, iż wykazany spadek przychodów w kwietniu br. może nie zostać zrekompensowany większą liczbą zamówień w kolejnych miesiącach bieżącego kwartału, w związku z czym przychody w II kwartale mogą być o 10-20% niższe wobec wykazanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zarząd podkreśla jednak, iż szacunek ten powstał w oparciu o dane spółki za kwiecień br. i może ulec zmianie, wraz z pojawieniem się danych za kolejne miesiące bieżącego kwartału, a także rozwojem sytuacji epidemicznej – czytamy w komunikacie.

29 kwietnia 2020 r., w ramach programu Tarcza Finansowa PFR, subwencję finansową w kwocie blisko 1,5 mln zł otrzymała spółka zależna Grokam GBL. Tym samym łączna wartość subwencji otrzymanej od PFR przez grupę kapitałową Master Pharm na dzień publikacji niniejszego raportu wyniosła blisko 5 mln zł.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 71,22 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MASTERPHA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jest wezwanie na akcje Master Pharm po 4,20 zł za sztukę

  Master Pharm wraz z Max Welt Holdings LP, Pawłem Klitą oraz Rafałem Biskupem ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 7.028.494 akcji Master Pharm tj. na sprzedaż wszystkich akcji spółki znajdujących się w obrocie giełdowym, a które nie znajdują się w posiadaniu wzywających po cenie 4,20 zł za każdą akcję. Kurs akcji producenta suplementów diety wystrzelił we wtorkowy poranek o 23,76 proc, a za jedną akcje płacono 5 zł.

 • 5 gwiazd sezonu wyników za I kwartał wg analityków StockWatch.pl

  Analitycy StockWatch.pl co roku prześwietlają setki sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW. Z kilkudziesięciu dotychczas opublikowanych omówień za pierwszy kwartał wybraliśmy garstkę, która z racji imponujących dynamik zasługuje na szczególne wyróżnienie.

 • 22 spółki technologiczne, którym OFE powierzyły ponad 2 mld zł

  Mimo zmian w systemie emerytalnym, OFE nadal odgrywają ważną rolę na warszawskiej giełdzie. Jedną z kluczowych pozycji w ich portfelach stanowią akcje małych i średnich spółek. Sprawdziliśmy, jak poszczególne towarzystwa podchodzą do inwestycji w nowe technologie i które ich zdaniem spółki zapewnią uczestnikom godziwe emerytury.

 • Raport: W 2016 r. inwestorzy zarobili 12 proc. na debiutach

  Na rynku pierwotnym wciąż można nieźle zarobić. Według wyliczeń StockWatch.pl, inwestorzy biorący udział w ofertach pierwotnych jedenastu tegorocznych debiutantów przy odrobinie cierpliwości zarobili średnio 12 proc.

 • Inwestorzy przestraszyli się przeceny w Azji, w grze BZ WBK i KGHM

  Bank Japonii zaskoczył inwestorów i wbrew ich oczekiwaniom nie zwiększył programu stymulacyjnego. Czwartkową sesję tokijski Nikkei 225 zakończył aż 3,6-proc. przeceną.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR