Master Pharm sygnalizuje poprawę zysku w I kwartale 2021 r.

Omawiane walory:

Master Pharm osiągnął 1,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2021 r., 6,75 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach wysokości 22,36 mln zł, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

masterpharm, wyniki, akcje,

Master Pharm sygnalizuje poprawę zysku w I kwartale 2021 r.

Szacunkowe skonsolidowane szacunkowe przychody ze sprzedaży wzrosły o 50 proc. r/r do 22,36 mln zł w I kw. 2021 r., wynik z działalności operacyjnej grupy wzrósł o 603 proc. r/r do 6,75 mln zł, zaś skonsolidowany szacunkowy wynik netto zwiększył się o 63 proc. r/r do 1,29 mln zł.

– Wzrost przychodów grupy to efekt skumulowania zamówień, po okresie przypadającym na 2020 rok, w którym klienci wstrzymywali się ze składaniem i realizacją zamówień w związku z rozwojem pandemii. Wysoki wzrost skonsolidowanego zysku operacyjnego związany jest bezpośrednio z wyższymi przychodami – czytamy w komunikacie.

Master Pharm podkreślił, że grupa odnotowała wzrost zysku netto r/r pomimo ujemnej wyceny aktywów finansowych (posiadanych przez spółkę akcji innych spółek notowanych na GPW), wycenianych w wartości godziwej przez wynik finansowy, mającej ujemny wpływ na wynik brutto i netto spółki, a tym samym na skonsolidowany wynik grupy. Według raportu rocznego, spółka w swoim portfelu posiada akcje CD Projektu i Mercatora.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ujęciu jednostkowym, szacunkowe przychody wzrosły o 54 proc. r/r do 21,54 mln zł, wynik z działalności operacyjnej wzrósł o 198 proc. r/r do 2,71 mln zł, zaś wynik netto wyniósł -1,91 mln zł wobec 0,78 mln zł w I kw. 2020 r.

Master Pharm podał, że wyniki, które zostaną opublikowane w raporcie za I kw. 2021 r. mogą w ograniczony sposób odbiegać od powyżej przedstawionych wartości.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r. Kurs akcji rośnie w poniedziałek po południu o ponad 7 proc., a za jeden walor płacono 3,83 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o MASTERPHA)

 • CD Projekt traci po wynikach, Master Pharma na spekulacji, a WIG20 stoi na oporze

  Indeks WIG20, pomimo dobrych nastrojów na giełdach europejskich, przegrywa bitwę o wybicie górą z już prawie 3-miesięcznego trendu bocznego. Winna jest słabość CD Projektu. Inwestorzy są trochę rozczarowani wynikami spółki. 

 • Jest wezwanie na akcje Master Pharm po 4,20 zł za sztukę

  Master Pharm wraz z Max Welt Holdings LP, Pawłem Klitą oraz Rafałem Biskupem ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 7.028.494 akcji Master Pharm tj. na sprzedaż wszystkich akcji spółki znajdujących się w obrocie giełdowym, a które nie znajdują się w posiadaniu wzywających po cenie 4,20 zł za każdą akcję. Kurs akcji producenta suplementów diety wystrzelił we wtorkowy poranek o 23,76 proc, a za jedną akcje płacono 5 zł.

 • Master Pharm otrzymał 3,5 mln zł subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR

  Master Pharm otrzymał subwencję finansową w wysokości 3,5 mln zł. Subwencja została przyznana przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro-, małych i średnich firm.

 • 5 gwiazd sezonu wyników za I kwartał wg analityków StockWatch.pl

  Analitycy StockWatch.pl co roku prześwietlają setki sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW. Z kilkudziesięciu dotychczas opublikowanych omówień za pierwszy kwartał wybraliśmy garstkę, która z racji imponujących dynamik zasługuje na szczególne wyróżnienie.

 • 22 spółki technologiczne, którym OFE powierzyły ponad 2 mld zł

  Mimo zmian w systemie emerytalnym, OFE nadal odgrywają ważną rolę na warszawskiej giełdzie. Jedną z kluczowych pozycji w ich portfelach stanowią akcje małych i średnich spółek. Sprawdziliśmy, jak poszczególne towarzystwa podchodzą do inwestycji w nowe technologie i które ich zdaniem spółki zapewnią uczestnikom godziwe emerytury.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR