Mikołaj Wierzbicki został powołany na wiceprezesa Unimotu od 1 stycznia 2021

Omawiane walory:

Rada nadzorcza powołała Mikołaja Wierzbickiego w skład zarządu spółki, ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2021 roku, na okres wspólnej pięcioletniej kadencji, na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju grupy kapitałowej.

wiceprezes, unimot, akcje,

Mikołaj Wierzbicki został powołany na wiceprezesa Unimotu (Fot. Unimot)

– Po zmianach, od 1 stycznia 2021 roku zarząd emitenta będzie działał w składzie czteroosobowym: Adam Sikorski – prezes zarządu, Robert Brzozowski – wiceprezes zarządu ds. handlowych, Marek Moroz – wiceprezes zarządu ds. finansowych, Mikołaj Wierzbicki – wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju grupy kapitałowej – czytamy w komunikacie.

Mikołaj Wierzbicki ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu grupami kapitałowymi i ich finansami, które zdobywał podczas pracy dla Grupy Kopex oraz Grupy PKN Orlen, w której na stanowiskach członka zarządu nadzorował spółkę Orlen Gaz i Rafinerię Trzebina, a na stanowisku członka rady nadzorczej sprawował nadzór właścicielski nad spółką Orlen Asfalt. Pracował też w przeszłości m.in. na stanowisku CFO w spółkach Orzeł Biały oraz ES-System, na stanowisku dyrektora biura administracji oraz biura rozwoju w Ruchu oraz w spółkach z Grupy Orlen.

– Grupa Unimot sukcesywnie się rozrasta, wokół spółki Unimot notowanej na GPW skupiliśmy 10 spółek zależnych, potrzebujemy osoby która po stronie zarządu będzie nadzorowała ich działanie oraz współpracę, to będzie jedno z zadań dla nowego członka zarządu. Kolejnym zadnieniem będzie skupienie się na naszych inwestycjach w segment OZE. W tym roku zaczęliśmy oferować instalacje fotowoltaiczne pod marką Avia Solar, zainwestowaliśmy w projekty farm fotowoltaicznych o mocy 108 MW, a w przyszłym roku chcemy startować z produkcją własnych paneli PV. Mamy także pomysły na kolejne kierunki działań na rynku OZE, a to wszystko wymaga stałej kontroli i nadzoru właścicielskiego, w którym Mikołaj Wierzbicki ma duże doświadczanie. Jestem przekonany, że okaże się właściwym profesjonalistą na tym ważnym dla nas stanowisku – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Unimotu Andreas Golombek, cytowany w komunikacie.

W Unimocie Mikołaj Wierzbicki będzie odpowiedzialny za koordynację działań strategicznych spółek w grupie kapitałowej Unimot oraz nowe inwestycje w segment związany z odnawialnymi źródłami energii (OZE), zapowiedziano.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)

 • Avia Solar zainstaluje fotowoltaikę o mocy 300 kWp na obiekcie firmy Tip-Topol

  Spółka UNIMOT Energia i Gaz zawarła umowę z firmą Tip-Topol w zakresie realizacji instalacji fotowoltaicznej Avia Solar o mocy 300 kWp, która umieszczona zostanie na dachu nowo wybudowanej hali produkcyjnej Tip-Topol.

 • Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję

  Zarząd notowanego na GPW niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w tej sprawie.

 • Unimot rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

  Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

 • 12 najciekawszych zapowiedzi i rekomendacji dywidendowych

  Sezon wyników rocznych powoli się rozkręca, a wraz z nim karuzela dywidend. Na ten moment zaledwie kilkanaście spółek złożyło mniej lub bardziej wiążące deklaracje dot. wypłat. Spośród nich StockWatch.pl wybrał 12 najciekawiej zapowiadających się propozycji.

 • Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

  Jeżeli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował prezes UNIMOTu Adam Sikorski.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR