Milton Essex: Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku [Relacja z czatu]

Omawiane walory:

Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego Stockwatch.pl był Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex. Głównymi tematami spotkania były wznowienie publicznej emisji akcji serii L, dalszy rozwój urządzenia SkinSense™ oraz plany rozwoju spółki w kolejnych latach.

Milton Essex jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Spółka prowadzi badania i gromadzi ponad dwadzieścia lat doświadczeń badaczy, które pozwoliły na opracowanie innowacyjnego systemu diagnostycznego SkinSense™. Produkt ten służy do zautomatyzowanego odczytu wyników skórnych testów alergicznych i cechuje się zgodnością ze wszystkimi obecnymi na rynku zestawami do wykonywania takich testów.

– Automatyczny cyfrowy odczyt testów ma na celu przede wszystkim wspomaganie podejmowania procesu diagnostycznego przez lekarza. Nie jest to system autonomiczny, a jedynie wspomagający lekarza. Chcemy pokazać lekarzom, że będą dysponować większą ilością danych niezbędnych do podejmowania decyzji diagnostycznych – opisuje urządzenie wiceprezes Radosław Solan.

– Obecnie, czas na wykrycie reakcji alergicznej to 20 minut. System SkinSense widzi reakcję podskórną już po 5 minutach. Nie chodzi zatem o sam pomiar symptomu, a jego wykrycie, obrazowanie, oraz poprawne podejmowanie decyzji – dodaje.

Firma ma już działający prototyp, na podstawie którego zostały przeprowadzone testy kliniczne. Brakuje jedynie odpowiednich certyfikatów i rejestracji produktu, które spółka chce uzyskać do końca tego roku. Aby móc zaprezentować urządzenie środowisku lekarskiemu, potrzebne jest potwierdzenie jego skuteczności. Do tego potrzebny jest program pilotażowy, który Milton Essex chce sfinansować z wznowionej właśnie emisji akcji serii L.

– Środki z emisji akcji serii L przeznaczone będą na rejestrację urządzenia SkinSense, wytworzenie serii pilotażowej, przeprowadzenie programu pilotażowego, oraz dalszy rozwój systemu analitycznego opartego o sztuczną inteligencję – powiedział wiceprezes Solan.

>> Zapis całego spotkania online z Radosławem Solanem, wiceprezesem Milton Essex znajdziesz tutaj

Jednostkowy koszt wytworzenia urządzenia według wiceprezes Solana może sięgnąć między 60 a 80 tysięcy złotych w zależności od kursu walutowego i ewentualnego wzrostu cen detektorów mikrobolometrycznych. Pojawiły się więc pytania o cenę urządzenia.

– Marże będą zależały od kanałów dystrybucji oraz od wielkości produkcji. Na początek spodziewamy się ceny komercyjnej na poziomie 35 tysięcy euro – powiedział wiceprezes Milton Essex.

Od dziś do 16 lipca br. trwają zapisy na 2.750.000 akcji serii L spółki. Cena emisyjna za jedną akcję zwykłą na okaziciela serii L wyniesie 1,35 zł. Na wszystkich akcjach posiadanych przez obecnych akcjonariuszy jest nałożony lockup – minimum 12 miesięcy. W tzw. free float znajdą się tylko akcje z emisji akcji serii L, które będą stanowić ok. 18 proc. wszystkich akcji spółki.

Akcje oferowane są wyłącznie w transzy dla dużych inwestorów. Nie mogło więc zabraknąć pytania o inwestorów indywidualnych.

– Ustalenie transzy małych inwestorów wiązałoby się dla spółki z niewiadomym popytem z ich strony a także z ryzykiem nieuplasowania całej emisji. W związku z tym podjęliśmy decyzję, iż jedynie akcje nieobjęte przez transzę dużych inwestorów będą mogły być obejmowane przez małych inwestorów – argumentował wiceprezes Solan.

Pojawiły się również pytania o plany na najbliższe lata. W tej chwili w Milton Essex pracuje 25 osób, z czego z zakresu optoelektroniki 7 osób przy systemie SkinSense i niezależnie 4 osoby przy systemie FaceCov. Pozostałe osoby to specjaliści z zakresu sztucznej inteligencji: dwóch programistów i pozostali pracownicy spółki. Firma chce rozbudować zespół o specjalistów z zakresu sztucznej inteligencji a także o kolejnych specjalistów z zakresu optoelektroniki. Spółka chciałaby także zaprezentować swój produkt na targach Medica w Duesseldorfie w listopadzie 2021 roku.

– Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku, aczkolwiek nie publikujemy żadnych prognoz dotyczących wyników finansowych – powiedział wiceprezes Radosław Solan.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT miltonessex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Milton Essex przydzielił wszystkie akcje w ofercie publicznej, pozyskał 3,71 mln zł

  Milton Essex dokonał przydziału 2.750.000 akcji zwykłych na okaziciela serii L, wyemitowanych w ramach oferty publicznej z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wartość kwoty pozyskanej z emisji akcji serii L wynosi 3.712.500 zł brutto.

 • Milton Essex ustalił cenę emisyjną akcji serii L na 1,35 zł

  Od dziś do 16 lipca br. potrwają zapisy na 2.750.000 akcji serii L spółki Milton Essex – warszawskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej. Cena emisyjna za jedną akcję zwykłą na okaziciela serii L wyniesie 1,35 zł. W III kwartale 2020 r. spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

 • Milton Essex rozpoczyna budowanie księgi popytu

  Od 30 czerwca do 2 lipca br. przeprowadzony zostanie proces book-buildingu Milton Essex – warszawskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej. Zapisy na akcje rozpoczną się od 6 lipca i potrwają do 16 lipca br. Podanie do wiadomości ostatecznej wysokości ceny emisyjnej nastąpi 21 lipca br. Funkcję oferującego podczas emisji pełni Navigator Dom Maklerski.

 • Milton Essex wznawia ofertę publiczną zawieszoną z powodu COVID-19

  Milton Essex, warszawska spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej, opublikowała suplement do dokumentu ofertowego i wznawia ofertę publiczną akcji zawieszoną z powodu pandemii COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR