Milton Essex ustalił cenę emisyjną akcji serii L na 1,35 zł

Omawiane walory:

Od dziś do 16 lipca br. potrwają zapisy na 2.750.000 akcji serii L spółki Milton Essex – warszawskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej. Cena emisyjna za jedną akcję zwykłą na okaziciela serii L wyniesie 1,35 zł. W III kwartale 2020 r. spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

Fot. Pexels

– Zarząd Milton Essex […] informuje, że w dniu 5 lipca 2020 roku, podjął uchwały w sprawie ustalenia:

– ceny emisyjnej za jedną akcję zwykłą na okaziciela serii L (dalej: ‚akcje serii L’) w wysokości 1,35 zł (po uzyskaniu jednomyślnej zgody rady nadzorczej spółki),

– ostatecznej liczby akcji serii L na 2.750.000 – czytamy w komunikacie.

W ramach oferty na podstawie dokumentu ofertowego inwestorom zostanie zaoferowane łącznie 2.750.000 akcji serii L, za które spółka chce pozyskać nie więcej niż równowartość 1 mln euro. Zebrane środki Milton Essex będzie chciał przeznaczyć na
finalizację prac związanych z pierwszym urządzeniem do diagnostyki alergii, jego rejestrację i program pilotażowy urządzenia. Wcześniej, w dniach 30.06 – 2.07 br., spółka przeprowadziła book-building.

– Book-building, podczas którego inwestorzy okazali niemałe zainteresowanie naszą spółką, utwierdził nas w przekonaniu, że dzięki emisji akcji będziemy mogli wprowadzić w życie nasze innowacyjne rozwiązania dla diagnostyki medycznej – mówi Radosław Solan, wiceprezes spółki.

Harmonogram Oferty Publicznej

Termin Wydarzenie
od 30 czerwca do 2 lipca
(do godz. 15.00)
Book-building (budowa księgi popytu)
do 5 lipca Ustalenie ceny emisyjnej / ew. wyodrębnienie transzy dużych inwestorów oraz transzy małych inwestorów
od 6 lipca Rozpoczęcie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
do 16 lipca (do godz. 18.00) Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
do 21 lipca Przydział akcji oferowanych
do 21 lipca Podanie do publicznej wiadomości wyników oferty publicznej
do 24 lipca Zwrot nadpłaconych kwot (w przypadku nadsubskrypcji)

Dziś o godz. 13.30 zapraszamy na prezentację inwestorską oraz czat z Radosławem Solanem, wiceprezesem Milton Essex. Tematem spotkania będzie omówienie planów związanych z wznowieniem publicznej emisji akcji serii L.

>> Zapraszamy na prezentację inwestorską i czat z Radosławem Solanem, wiceprezesem Milton Essex.

Akcje Milton Essex można nabyć za pośrednictwem oferującego Domu Maklerskiego Navigator. Zapisy trwają do 16 lipca.

Milton Essex jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu zaawansowanych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Kluczowy produkt spółki – SkinSense przeznaczony jest do zautomatyzowanej diagnostyki odpowiedzi alergicznej tkanki skórnej i wykorzystuje najnowsze technologie do nieinwazyjnego obrazowania hiperspektralnego obejmującego swoim zakresem pasmo dalekiej podczerwieni LWIR (Long-Wave Infra-Red).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT miltonessex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Milton Essex przydzielił wszystkie akcje w ofercie publicznej, pozyskał 3,71 mln zł

  Milton Essex dokonał przydziału 2.750.000 akcji zwykłych na okaziciela serii L, wyemitowanych w ramach oferty publicznej z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wartość kwoty pozyskanej z emisji akcji serii L wynosi 3.712.500 zł brutto.

 • Milton Essex: Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku [Relacja z czatu]

  Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego Stockwatch.pl był Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex. Głównymi tematami spotkania były wznowienie publicznej emisji akcji serii L, dalszy rozwój urządzenia SkinSense™ oraz plany rozwoju spółki w kolejnych latach.

 • Milton Essex rozpoczyna budowanie księgi popytu

  Od 30 czerwca do 2 lipca br. przeprowadzony zostanie proces book-buildingu Milton Essex – warszawskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej. Zapisy na akcje rozpoczną się od 6 lipca i potrwają do 16 lipca br. Podanie do wiadomości ostatecznej wysokości ceny emisyjnej nastąpi 21 lipca br. Funkcję oferującego podczas emisji pełni Navigator Dom Maklerski.

 • Milton Essex wznawia ofertę publiczną zawieszoną z powodu COVID-19

  Milton Essex, warszawska spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej, opublikowała suplement do dokumentu ofertowego i wznawia ofertę publiczną akcji zawieszoną z powodu pandemii COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR