Milton Essex rozpoczyna budowanie księgi popytu

Omawiane walory:

Od 30 czerwca do 2 lipca br. przeprowadzony zostanie proces book-buildingu Milton Essex – warszawskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej. Zapisy na akcje rozpoczną się od 6 lipca i potrwają do 16 lipca br. Podanie do wiadomości ostatecznej wysokości ceny emisyjnej nastąpi 21 lipca br. Funkcję oferującego podczas emisji pełni Navigator Dom Maklerski.

milton, essex, akcje, emisja,

Fot. Pexels

W ramach oferty na podstawie dokumentu ofertowego inwestorom zostanie zaoferowane łącznie 2.750.000 akcji serii L, za które spółka chce pozyskać nie więcej niż równowartość 1 mln euro. Zebrane środki Milton Essex będzie chciał przeznaczyć na finalizację prac związanych z pierwszym urządzeniem do diagnostyki alergii, jego rejestrację i program pilotażowy urządzenia.

– Wznowienie emisji, która miała odbyć się tuż przed pandemią Covid-19, to dla naszej spółki niecierpliwie oczekiwany przełom rynkowy i bardzo cieszymy się, że opublikowany niedawno suplement do dokumentu ofertowego wzbudził niemałe zainteresowanie emisją akcji. Przyznaję jednak, że czas kwarantanny COVID-19 dobrze wykorzystaliśmy, wzbogacając nasz portfel projektowy o Face-Cov™ – system do zdalnego pomiaru temperatury ciała człowieka o cechach metrologicznych z wbudowaną biometryczną funkcją rozpoznawania twarzy. Nowy produkt przygotowaliśmy wykorzystując rozwiązania zastosowane w naszym flagowym systemie SkinSense™. Jest on innowacyjnym systemem wspomagającym diagnostykę alergii, do którego zaangażowaliśmy sztuczną inteligencję. Na tym polu mamy naprawdę duże osiągnięcia i liczymy, że dzięki emisji akcji będziemy mogli wprowadzić je w życie – mówi Radosław Solan, wiceprezes spółki.

Milton Essex jest beneficjentem dotacji NCBiR z programu „Ścieżka dla Mazowsza” o wartości 11,1 mln zł. Dotychczas na badania wykorzystała ponad 3,5 mln zł.

Harmonogram emisji akcji Milton Essex

Termin Wydarzenie
od 30 czerwca do 2 lipca
(do godz. 15.00)
Book-building (budowa księgi popytu)
do 5 lipca Ustalenie ceny emisyjnej / ew. wyodrębnienie transzy dużych inwestorów oraz transzy małych inwestorów
od 6 lipca Rozpoczęcie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
do 16 lipca (do godz. 18.00) Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
do 21 lipca Przydział akcji oferowanych
do 21 lipca Podanie do publicznej wiadomości wyników oferty publicznej
do 24 lipca Zwrot nadpłaconych kwot (w przypadku nadsubskrypcji)

Debiut możliwy już we wrześniu

Radosław Solan liczy, że spółka będzie notowana na rynku NewConnect od września br. Zgodnie z jego słowami, spółka celuje w poziom kapitalizacji ok. 20 mln zł plus wartość nowej emisji.

– Liczymy, że wejdziemy do notowań być może w III kwartale. Liczymy, że we wrześniu nasze akcje pojawią się w notowaniach – powiedział Solan podczas wideokonferencji.

– Mogę powiedzieć, że celujemy w poziom kapitalizacji ok. 20 mln zł. Gdybyśmy uplasowali całą emisję, to by do tego trzeba dodać wartość nowej emisji. Po emisji nowi inwestorzy mieliby ok. 18 proc. w akcjonariacie – kontynuował.

Wskazał także, że transza dla inwestorów instytucjonalnych „nie jest ustalona na sztywno” i w piątek (3 lipca, dzień po zakończeniu budowy księgi popytu) spółka poinformuje, czy będą transze dla dużych i małych inwestorów.

Milton Essex jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Spółka prowadzi badania i gromadzi ponad dwadzieścia lat doświadczeń badaczy, które pozwoliły na opracowanie innowacyjnego systemu diagnostycznego SkinSense™.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT miltonessex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Milton Essex: Chcielibyśmy osiągać pierwsze przychody w 2022 roku [Relacja z czatu]

    Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego Stockwatch.pl był Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex. Głównymi tematami spotkania były wznowienie publicznej emisji akcji serii L, dalszy rozwój urządzenia SkinSense™ oraz plany rozwoju spółki w kolejnych latach.

  • Milton Essex ustalił cenę emisyjną akcji serii L na 1,35 zł

    Od dziś do 16 lipca br. potrwają zapisy na 2.750.000 akcji serii L spółki Milton Essex – warszawskiej spółki specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej. Cena emisyjna za jedną akcję zwykłą na okaziciela serii L wyniesie 1,35 zł. W III kwartale 2020 r. spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

  • Milton Essex wznawia ofertę publiczną zawieszoną z powodu COVID-19

    Milton Essex, warszawska spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej, opublikowała suplement do dokumentu ofertowego i wznawia ofertę publiczną akcji zawieszoną z powodu pandemii COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR