ML System: Cena emisyjna akcji serii E została ustalona na 80 zł

Omawiane walory:

Cena emisyjna w ofercie akcji ML System serii E została ustalona na 80 zł. Kurs akcji spółki zanurkował o 19,65 proc. a za jedną akcję zapłacimy obecnie 92 zł.

mlsystem, akcje, emisja, cena,

(Fot. spółka)

– Zarząd ML System […] po zakończeniu w dniu 30 lipca 2020 r. procesu przyspieszonego budowania księgi popytu na akcje serii E, postanowił ustalić cenę emisyjną akcji serii E na kwotę 80 zł za jedną akcję serii E – czytamy w komunikacie.

Inwestorzy obejmą 730 tys. akcji. Zawarcie umowy objęcia walorów nastąpi do 5 sierpnia.

– Cena emisyjna w wysokości 80 zł uwzględnia ponad 10-proc. premię względem uśrednionej ceny waloru z ostatnich 20 dni. Fakt ten stanowi potwierdzenie zaufania do spółki oraz pozytywnego przyjęcia założeń strategicznych na lata 2020 – 2024, bazujących na produktach ‚nowej ery kwantowej’ – skomentował prezes Dawid Cycoń.

>> Fotowoltaiczna kropka – omówienie sprawozdania finansowego ML System po I kw. 2020 r.

Akcje nowej emisji serii E w liczbie do 730 tys. zostały zaoferowane w trybie bezprospektowym inwestorom kwalifikowanym oraz niekwalifikowanym przy minimalnym zapisie o równowartości 100 tys. euro. Proces budowy księgi popytu został zakończony w ciągu jednego dnia.

Kapitał pozyskany z emisji akcji E zostanie przeznaczony na sfinansowanie projektu Active Glass, przypomniano także.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 93,38 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Mlsystem, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ML System w nowej strategii zakłada ponad 400 mln zł przychodów w 2024 r.

  Nowa strategia ML System zakłada osiągnięcie ponad 400 mln zł przychodów w 2024 r. Uwzględnia też między 159 mln zł a 216 mln zł nakładów inwestycyjnych i emisję do 1,5 mln akcji, stanowiących do 21 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym.

 • ML System ma umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass

  ML System podpisał umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass, dzięki czemu produkty ML System będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie. Kurs akcji technologicznej spółki wystrzelił o ponad 10 proc., a jeden walor kosztuje obecnie 40,70 zł.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • ML System notuje skokowy wzrost wyników

  ML System wypracowała w okresie I-III kwartał 2018 r. 86,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 4,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o blisko 240 proc., 60 proc. i 96 proc. Zarząd spółki liczy, że m.in. współpraca z lokalnymi partnerami w szybkim tempie przełoży się na większy udział eksportu w ogólnej sprzedaży.

 • ML System ma dwie umowy na instalacje fotowoltaiczne o wartości 9,6 mln zł

  ML System, spółka działająca na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisała dwie umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto, z gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe (woj. podkarpackie) na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR