Moonlit chce pozyskać 2 mln zł z oferty publicznej akcji, debiut na NC w IV kw.

Omawiane walory:

Moonlit opublikowało dokument ofertowy w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji, poinformował prezes Piotr Gardeła. Cena emisyjna wyniesie 2 zł, przy liczbie oferowanych akcji wynoszącej 1 mln sztuk. 

Moonlith to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych.

– Oferta, która zaczyna się dziś potrwa do 12 czerwca br, zaś przydział akcji planowany jest a 14 czerwca br. Wprowadzenie akcji na NewConnect planowane jest na IV kwartał br. – powiedział Gardeła podczas konferencji prasowej.

Zapisy będą przyjmowane za pośrednictwem Polskiego Domu Maklerskiego, nowe akcje w przypadku powodzenia oferty będą stanowiły 20 proc. w strukturze akcjonariatu.

– Spółka zrealizowała dotychczas 16 gier i ma około 20 klientów. Przychody spółki, które wyniosły w 2017 r. 699 tys. zł pochodzą z produkcji gier i aplikacji – powiedział Gardeła.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Dynamika przychodów w 2017 r. wyniosła 68 proc. r/r. EBITDA wzrosła w tym czasie do 203 tys. zł o 306 proc. zaś zysk netto do 96 tys. zł do 365 proc.

– Pracujemy też nad własną technologią oświetlenia dedykowaną do gier 2D – Angular Light. We wszystkich silnikach na świecie istnieją tylko dwa systemy oświetlenia a nasz będzie dość unikatowy. Zakończenie prac nad technologia planowane jest na IV kwartał 2019 r. – dodał prezes.

Plan wydawniczy Moonlit. Kliknij, aby powiększyć

Spółka planuje zakończenie prac nad grą „Ignis: Duel of Wizards” na październik br. Wydawcą tytułu jest Fat Dog Games. Z kolei na IV kwartał planowane jest wydanie pierwszej własnej gry spółki – „POK”, gry przygodowej której koszty produkcji Moonlit szacuje na 100 tys. zł.

Spółka szacuje, że łączny budżet 5 gier własnych wyniesie ok. 1,5 mln zł, bez nakładów na swoją technologię.

– Na połowę 2019 r. planowane jest zakończenie prac nad grą Neon Noir, na II kw. 2020 r. zaś mają zakończyć się prace nad The Final Frontier – dodał prezes.

W swoim portfolio spółka ma projekty wykonane min. dla Bloober Team, Ultimate Games czy Slitherine/Matix.

– Produkcja gier na zlecenie stanowi stabilne źródło przychodów, co jednak istotniejsze pozwala zdobyć bezcenne doświadczenie. Opierając się na nim zamierzamy poszerzyć działalność firmy i rozpocząć produkcję własnych tytułów. Taki model biznesowy zapewnia znacznie wyższą marżę, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na na nasze przyszłe wyniki finansowe. Nasze produkcje będą dostosowane do aktualnych trendów i wymagań graczy oraz przeznaczone na bardzo popularne, ale nie przesycone nisze. Strategię wydawniczą opieramy na doświadczeniach zdobytych podczas współpracy z naszym partnerem strategicznym PlayWay – podsumował Gardeła.

Moonlith to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych. Spółka zrealizowała 16 produkcji na zlecenie, a w przeciągu najbliższych 4 lat zamierza wydać 6 produkcji własnych, w tym 5 gier oraz 1 technologię. Strategicznym partnerem i wydawcą spółki jest Grupa PlayWay, która posiada 30,1 proc. akcji Moonlith.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 najważniejszych premier giełdowych producentów gier w 2019 r.

  Przed nami najgorętszy okres premier na rynku gier. Jeszcze w tym roku giełdowe studia wydadzą ok. 30 tytułów. StockWatch.pl sprawdził, wobec których gier eksperci i inwestorzy mają największe oczekiwania. 

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Moonlit: Produkujemy gry od zera, wywodzimy się z software house [RELACJA Z CZATU]

  Michał Gardeła na dzień przed debiutem MOONLIT na NewConnect spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes studia omówił plany wydawnicze oraz strategię na najbliższe lata.

 • Moonlit już w środę zadebiutuje na NewConnect

  W środę 26 czerwca na rynku NewConnect zadebiutuje MOONLIT, czyli polski gamingowy software house. Dzień wcześniej prezes Michał Gardeła będzie gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl.

 • Moonlit Games w marcu zadebiutuje na NewConnect

  MOONLIT Games planuje przygotować i wydać w tym roku 4 gry: Playerless: One Button Adventure, Deadliest Catch: The Game, Ignis: Duels Of Wizards oraz Thief Simulator: Mobile Edition. W marcu firma zadebiutuje także na NewConnect.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR