Movie Games wspólnie z Platige Image powołują spółkę Image Games

Omawiane walory: ,

Movie Games wspólnie ze studiem produkcji i postprodukcji oraz efektów wizualnych Platige Image, założył spółkę Image Games. Podmiot będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA, spełniających wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image.

moviegames, platige, gaming, gry, spółka,

Fot. Pexels

Movie Games dostarczy nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy. Platige Image wniesie zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

Studio Image Games będzie odpowiedzialne za produkcję trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych. Movie Games i Platige Image posiadają w nowej spółce po 50 procent udziałów w kapitale zakładowym.

– Chcemy, żeby Image Games było marką łączącą doświadczenie produkcyjno-wydawnicze Movie Games ze zmysłem artystycznym i umiejętnością opowiadania historii Platige Image. Tematyka gangsterska, zwłaszcza w ujęciu historycznym, ma naszym zdaniem ogromny potencjał. Już wkrótce udzielimy więcej informacji, zapowiadając nasz pierwszy tytuł – komentuje Piotr Gnyp, niedawno awansowany na stanowisko Chief Marketing Officera w spółce Movie Games oraz przyszły członek zarządu Image Games.

Platige Image to notowane na rynku NewConnect studio posiadające ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji grafik oraz animacji 3D na najwyższym światowym poziomie. Studio współpracuje z największymi markami świata, w tym z branży gier wideo. Produkcje i projekty autorstwa Platige Image wielokrotnie gościły na najważniejszych festiwalach na całym świecie, zdobywając najwyższe laury jak BAFTA, Europejska Nagroda Filmowa, nagroda Goya czy SIGGRAPH Awards.

– Cieszymy się, że negocjacje z Platige Image zakończyły się sukcesem, czego efektem jest powołanie Image Games. Nowa spółka pozwoli nam jeszcze bardziej poszerzyć kompetencje w segmencie gier AA oraz wejść na o wiele wyższy poziom rozwoju oraz skali działalności – dodaje Piotr Gnyp.

– Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki. – powiedział Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image

Projekt realizowany we współpracy z Platige Image to kolejne przedsięwzięcie Movie Games w segmencie AA/Indie Premium. W listopadzie 2020 roku spółka zainwestowała w Brave Lamb Studio, składające się z 14 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla Techland. Aktualnie deweloperzy pracują nad War Hospital, grą która została zaprezentowana podczas marcowego Future Game Show. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I Wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnie decyzji, od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury przy coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio studia. Movie Games jest co-producentem oraz globalnym wydawcą tytułu.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Platige Image to warszawskie studio animacji 3D i postprodukcji. Spółka to artystyczny konglomerat, który od kilkunastu lat tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Spółka jest notowana na NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o MovieGames, PLATIGE)

 • Movie Games sprzedał 29 tys. kopii gry Lust From Beyond w ciągu 3 dni

  Lust from Beyond, najnowsza gra Movie Games, sprzedała się w liczbie 29 tys. egzemplarzy w ciągu trzech dni od premiery.

 • Movie Games ponownie przesunął debiut gry Lust From Beyond

  Data premiery gry "Lust From Beyond" na platformie Steam została ponownie przesunięta - tym razem na 11 marca 2021 r.  Spółka wyjaśnia, że decyzja została podjęta z uwagi na zaplanowane wydarzenie marketingowe, które doprowadzi - zdaniem Movie Games - do zwiększenia zainteresowania graczy.

 • K&K Herbal zmienił nazwę na True Games Syndicate oraz powołał nową radę nadzorczą

  Movie Games jest coraz bliżej wprowadzenia na NewConnect wchodzącej w skład Rodziny MG spółki True Games, skupiającej wokół siebie projekty o tematyce ulicznej. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki K&K Herbal, zadecydowało o zmianie nazwy na True Games Syndicate, zmianie profilu działalności oraz siedziby. NWZA spółki powołało również nowych członków Rady Nadzorczej. Do Rady Nadzorczej weszli Wojciech „Sokół” Sosnowski, Mateusz Wcześniak, Wojciech Iwaniuk, Maciej Nowak, Marcin Kraszewski.

 • 6 producentów gier, którzy w 2021 r. mogą wypłacić dywidendę

  Rok 2021 zapowiada się rekordowo pod względem dywidend w branży gamingowej zarówno pod względem kwot jak i liczby spółek. Z informacji zebranych przez StockWatch.pl wynika, że w tym roku zyskiem z akcjonariuszami podzieli się aż sześciu producentów gier wideo notowanych na warszawskim rynku.

 • Movie Games i Platige Image założą spółkę, która będzie zajmować się produkcją gier

  Movie Games podpisał list intencyjny z PLATIGE Image. Oba podmioty zamierzają założyć spółkę, która będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA. Movie Games dostarczy nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy, natomiast PLATIGE Image zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych grafik, animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR