Murapol sprzedał 1,5 tys. mieszkań w I połowie 2020 r.

Omawiane walory:

W pierwszym półroczu bieżącego roku Murapol podpisał 1.526 umów dot. sprzedaży mieszkań, wobec 1.696 w analogicznym okresie ubiegłego roku. W analizowanym okresie deweloper przekazał klientom klucze do 1.089 lokali, a także wprowadził do oferty 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach na terenie 6 miast.

murapol,mbank,kredyty

(Fot. Murapol)

W okresie od stycznia do czerwca br. Grupa Murapol podpisała 1.526 umów dot. sprzedaży mieszkań, z czego 899 w drugim kwartale br. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2019 roku spółka zawarła 1.696 umów dot. sprzedaży lokali mieszkalnych.
Największym zainteresowaniem mieszkania Murapolu cieszyły się w Krakowie i Wieliczce, a także w Katowicach, gdzie nabywców znalazły kolejno 316 i 252 lokale. Znaczącą liczbę umów dot. sprzedaży lokali spółka podpisała także w Gdyni – 197, Łodzi – 190, Poznaniu – 143 i Wrocławiu – 89. Ponad 70 umów zawartych zostało także w Toruniu i Gliwicach, odpowiednio – 74 i 73.

W pierwszym półroczu br. Murapol przekazał klucze do 1.089 lokali mieszkalnych, wobec 1.213 oddanych właścicielom w analogicznym okresie w 2019 roku. Najwięcej kluczy do mieszkań zostało przekazanych klientom w Katowicach – 338, Krakowie – 190, Tychach – 120 i Toruniu – 112. Ponadto zostało wydanych nowym mieszkańcom 80 mieszkań we Wrocławiu, 76 w Warszawie i 59 w Mikołowie.

W okresie od stycznia do końca czerwca Murapol zaoferował klientom 1.119 nowych mieszkań, w ramach #Projekt1000. Wprowadzone do sprzedaży lokale powstają w 7 projektach na terenie 6 miast, Warszawy, Gdyni, Łodzi, Gliwic, Siewierza i Mikołowa. Wszystkie będą wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami oraz opcję rozwiązań smart home umożliwiających zdalne sterowanie mediami.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na dzień 30 czerwca 2020 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 5.727 lokali o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 244 tys. mkw., powstających w 46 budynkach, w ramach 17 projektów na terenie 10 miast.
Największy udział w portfelu budowanych inwestycji ma Kraków z Wieliczką, gdzie powstaje 959 lokali, dalej plasują się Łódź i Warszawa z kolejno 918 i 886 mieszkaniami w budowie, a 761, 632 i 581 lokali realizowanych jest odpowiednio we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

– Drugi kwartał bieżącego roku, tak w branży deweloperskiej, jak i w każdej innej był zdominowany przez sytuację epidemiologiczną i konieczność dostosowania się do nowej rzeczywistości, aby nie tylko utrzymać ciągłość działalności, ale i wypracować wyniki na akceptowalnym poziomie. Jako Grupa Murapol jesteśmy zadowoleni zarówno ze sprzedaży jak i przekazań zrealizowanych w tym okresie oraz w całym pierwszym półroczu. Intensywne działania marketingowe i sprzedażowe skutecznie stymulowały zainteresowanie naszą ofertą wśród klientów zarówno kupujących mieszkania na własne potrzeby, jak i traktujących je jako produkty inwestycyjne. To właśnie do tej drugiej grupy nabywców adresowaliśmy kampanię, w której podkreślaliśmy atrakcyjność inwestycyjną lokali mieszkalnych i ich przewagę wobec lokat bankowych czy obligacji. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol.

– W kolejnych miesiącach będziemy kontynuować wytężoną pracę bazując na zdobytym w ostatnim czasie doświadczeniu w działalności w warunkach Codiv-19. – dodaje Nikodem Iskra.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Murapol uruchomił program wspierający kredytobiorców, dołączył do niego mBank

  MURAPOL uruchomił program BankPartnerMURAPOL, którego celem jest wsparcie klientów w procesie uzyskiwania kredytów bankowych na nabywane z jego oferty mieszkania. Jako pierwszy do współpracy przystąpił mBank. Ideą programu BankPartnerMURAPOL jest wypracowanie dla klientów grupy MURAPOL atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących ich zakup mieszkania.

 • Murapol wprowadził do oferty 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach

  Grupa MURAPOL rozpoczęła dziś sprzedaż 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Gliwicach, Siewierzu i Mikołowie w ramach "projektu1000".

 • Ares Management i Griffin Real Estate kupują pakiet większościowy akcji Murapolu

  Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation (Ares) oraz Griffin Real Estate nabyła 98,04 proc. akcji MURAPOLu za nieujawnioną kwotę.

 • Rekordowy rok Murapolu. Deweloper sprzedał blisko 3,7 tys. mieszkań

  W minionym roku MURAPOL podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań wypracowując wynik wyższy o 3,2 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. Deweloper przekazał klientom ponad 3,1 tys. lokali, poprawiając parametr z 2018 o blisko 20,5 proc., a także wprowadził do oferty ok. 4,4 tys. mieszkań, tj. 38 proc. więcej r/r. Tym samym spółka zrealizowała z nadwyżką plan wynikający ze strategii na lata 2019/2021+, zakładający roczną sprzedaż i przekazania na poziomie 3-3,5 tys. mieszkań oraz 3,5-4 tys. lokali wprowadzonych do oferty.

 • Spółka kontrolowana przez Ares MC wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Murapolu

  Luksemburska Aeref V PL Investment, kontrolowana przez Ares Management Corporation, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. przejęcia kontroli nad MURAPOLem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR