Nextbike Polska ucieka spod topora, niemiecki Nextbike GmbH zostanie jej głównym akcjonariuszem

Omawiane walory:

Nextbike GmbH obejmie większościowy pakiet akcji lidera polskiego rynku miejskich systemów rowerowych i dokapitalizuje spółkę kwotą 11 mln zł. 

nextbike, akcje,

Fot. Nextbike

Niemiecki Nextbike dokapitalizuje polską spółkę kwotą ponad 11 mln zł poprzez objęcie całej emisji akcji serii E i planowanej emisji serii F – łącznie 565 tys. akcji po cenie 19,47 zł za akcję. Tym samym stanie się największym akcjonariuszem posiadającym, po sfinalizowaniu transakcji, 51,7 proc. głosów na WZA.

– Mamy za sobą bardzo intensywne tygodnie. Cieszę się, że nasz dotychczasowy niemiecki partner zdecydował się wesprzeć nasze działania i planuje zwiększyć swój udział w akcjonariacie. Zaangażowanie kapitałowe Nextbike GmbH mityguje ryzyko niewypłacalności i upadłości Nextbike Polska. Takie zagrożenie wynikało z niepowodzenia realizacji projektu Mevo, braku zgody Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) na zaproponowane postępowanie restrukturyzacyjne – pomimo zgody pozostałych wierzycieli – oraz ostatecznie odstąpienie przez OMGGS od umowy dostaw i obsługi projektu Mevo. Moja misja dobiegła końca. Zostawiam spółkę w dobrych rękach. Jestem przekonany, że wynegocjowane rozwiązanie jest korzystne dla akcjonariuszy, samorządów i naszych partnerów biznesowych – powiedział ustępujący prezes Nextbike Polska Paweł Orłowski.

Ściślejsza integracja Nextbike Polska na poziomie kapitałowym i operacyjnym z partnerem technologicznym i licencjodawcą, jakim jest jednocześnie Nextbike GmbH, ułatwi współpracę i zniweluje ewentualne problemy operacyjne. W szczególności chodzi o formułę współpracy w zakresie dostaw sprzętu oraz systemów dla Nextbike Polska.

– Liczymy bardzo na uzyskanie efektów synergii, które pozytywnie wpłyną na wyniki finansowe – dodał Orłowski.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zaangażowanie kapitałowe Nextbike GmbH według prezesa Orłowskiego jest obecnie najkorzystniejszym z dostępnych scenariuszy nie tylko dla spółki, jej akcjonariuszy, pracowników i banków finansujących, ale przede wszystkim dla partnerów po stronie samorządów oraz użytkowników systemów rowerowych obsługiwanych przez Nextbike Polska.

– Zrobimy wszystko, żeby w nowy sezon rowerowy spółka weszła ustrukturyzowana operacyjnie, wzmocniona i gotowa nie tylko do obsługi tegorocznej rekordowej floty rowerowej, ale także w pełni przygotowana do startu w nowych przetargach – zarówno w Polsce, jak i za granicą – podsumował Orłowski.

Póki co handel akcjami Nextbike Polska jeszcze nie ruszył. Teoretyczny kurs otwarcia wskazuje jednak na wzrost ceny o blisko 400 proc.

Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (ok. 80 proc. udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Nextbike, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR