Kolejne banki odcięły Nextbike Polska od gotówki

Omawiane walory:

Bank Gospodarstwa Krajowego i ING Bank Śląski wypowiedziały operatorowi wypożyczalni rowerów miejskich umowy kredytowe. Wcześniej od spółki odwrócił się Alior Bank.

Nextbike,Tricity,układ,wierzyciele

(Fot. Nextbike)

Bank Gospodarstwa Krajowego wypowiedział spółce Nextbike Polska dwie umowy kredytowe. Na dzień sporządzenia wypowiedzeń zadłużenie z tytułu pierwszej umowy wynosiło 7,43 mln zł, a drugiej 146 tys. euro. Jak podaje spółka, umowy kredytowe zostały wypowiedzenie z zachowaniem 7-dniowego terminu, który upłynie 4 czerwca 2020 r. Z kolei ING Bank Śląski wypowiedział spółce umowę na linię kredytową w wysokości 15 mln zł.

– Zastosowanie przez BGK siedmiodniowego okresu wypowiedzenia umów kredytowych jest uzasadnione dokonaną przez BGK oceną, z której wynika, że sytuacja ekonomiczno-finansowa spółki wskazuje na zagrożenie upadłością – poinformowała spółka.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jak informuje Nextbike Polska, mimo złożonych wypowiedzeń, spółka zamierza podjąć rozmowy z BGK w przedmiocie możliwości udziału BGK w przyspieszonym postępowaniu układowym. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu operator wypożyczalni rowerów miejskich wystąpił do sądu z wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Spółka od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi, ale dopiero pandemia koronawirusa doprowadziła ją do utraty wypłacalności. Kilka dni później Alior Bank wypowiedział spółce wszystkie umowy kredytowe. Łączna suma wierzytelności banku (wg stanu na 22 maja) wynosiła około 39,9 mln zł.

Nextbike Polska to lider na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby jednośladów. Spółka posiadała ok. 80-proc. udziału w rynku, prowadząc systemy w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. W 2017 r. zadebiutowała na rynku NewConnect. We czwartek notowania Nextbike Polska kontynuowały odrabianie strat po ubiegłotygodniowym tąpnięciu. Na zamknięciu sesji kurs akcji wzrósł o 12,9 proc. do 7 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Nextbike, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR