Niepewność na kursie EFH po ustanowieniu nadzorcy sądowego

Omawiane walory:

Operator sieci hoteli oraz biurowców ma tymczasowego nadzorcę sądowego. Decyzja warszawskiego sądu to efekt wniosku o ogłoszenie upadłości z początku lipca. We wtorek kurs EFH stopniowo odrabia stratę.

Europejski Fundusz Hipoteczny ma tymczasowego nadzorcę sądowego. Decyzję w tej sprawie wydał warszawski sąd w związku z wnioskiem złożonym przez Akura Sp. z o.o. Głównym zadaniem tymczasowego nadzorcy sądowego będzie sprawowanie nadzoru oraz w razie potrzeby złożenie wniosku do sędziego-komisarza o nakazanie spółce sporządzenia sprawozdania finansowego.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Spółka Akura zawnioskowała o upadłość likwidacyjną EFH na początku lipca. Zdaniem zarządu operatora sieci nieruchomości, wniosek jest bezzasadny w kontekście zawartego niedawno porozumienia z Cefarm Nieruchomości.

– Wcześniej spółka nie przekazała w terminie wymaganej kwoty z tytułu raty wykupu należności głównej od obligacji serii A. Na podstawie przedwstępnej umowy zawartej z Cefarm Nieruchomości Sp. z o.o. emitent miał sprzedać 9 spółek wraz z ich wierzytelnościami, a nabywca zobowiązał się m.in. do spłaty w imieniu spółki zobowiązań wynikających z przedterminowego wykupu obligacji serii A. – mówi Kamil Artyszuk, analityk DM Banku BPS.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny EFH po wynikach za I kwartał w StockWatch.pl

Europejski Fundusz Hipoteczny w połowie lipca zawarł przedwstępną warunkową umowę sprzedaży z Cefarm Nieruchomości Sp. z o.o. Farmaceutyczna spółka zobowiązała się do kupna szeregu nieruchomości (głównie hoteli) oraz do spłaty wierzytelności na łączną kwotę 35,82 mln zł. Jednym z głównych celów zarządu EFH jest doprowadzenie do uregulowania zobowiązań wynikających z zapadłych obligacji serii G, EF, H, A.

Na wtorkowej sesji akcje EFH tanieją o nieco ponad 1 proc., a jeden walor jest wyceniany na 0,80 zł. Punktem zwrotnym dla notowań funduszu okazały się doniesienia w sprawie możliwości sprzedaży części nieruchomości. W maju kurs zanotował dołek na poziomie 0,34 zł i od tego czasu odrabia straty. Nie zmienia to jednak faktu, że tegoroczna stopa zwrotu jest na dużym minusie i wynosi -55 proc. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o efh)

 • Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Europejskiego Funduszu Hipotecznego

  Po długiej batalii sąd ostatecznie uznał, że optymalnym rozwiązaniem na zaspokojenie roszczeń wierzycieli giełdowego operatora sieci hoteli oraz biurowców będzie likwidacja majątku. W poniedziałek TKO EFH wskazuje na silną przecenę akcji. 

 • Notowania EFH pikują po kolejnych wnioskach o upadłość

  Operator sieci hoteli oraz biurowców znowu ma problemy. Do sądu trafiły dwa wnioski o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. W tym tygodniu kurs akcji EFH stracił na wartości ponad 25 proc.

 • Dobre nastroje w USA pomagają GPW, rosną Boryszew, EFH i Budimex

  Warszawska giełda rozpoczęła środową sesję od wzrostów. Wsparciem są m.in. dobre nastroje w USA, gdzie rynek ustanowił nowy historyczny rekord. Czynnikiem hamującym zwyżki może być okienko transferowe między OFE i ZUS.

 • Rewolucja: Giełda zacznie usuwać z obrotu spółki groszowe

  Przyjrzyjcie się dobrze spółkom notowanym po cenie poniżej 1 zł, bo jest tylko kwestią czasu kiedy znikną z parkietu. Część być może scali akcje, pozostałym grozi wycofanie z obrotu. Giełda ogłosiła plany dotyczące wyeliminowania groszówek z grona spółek publicznych.

 • Giełda osuwa się w korekcie, w grze EFH, Pekao, TVN i Eurocash

  W ostatnich dniach na rynek napłynęło bardzo wiele istotnych informacji, takich jak cięcie stóp procentowych przez EBC, obniżenie ratingu Francji,  czy dobre dane makro z Chin i USA. W piątek w centrum uwagi będą odczyty z amerykańskiego rynku pracy, ale wygląda na to, że niezależnie od ich wydźwięku polski rynek dojrzał do korekty spadkowej.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR