SPÓŁKA: efh

 • Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Europejskiego Funduszu Hipotecznego Omawiane walory:

  Po długiej batalii sąd ostatecznie uznał, że optymalnym rozwiązaniem na zaspokojenie roszczeń wierzycieli giełdowego operatora sieci hoteli oraz biurowców będzie likwidacja majątku. W poniedziałek TKO EFH wskazuje na silną przecenę akcji. 

 • Notowania EFH pikują po kolejnych wnioskach o upadłość Omawiane walory:

  Operator sieci hoteli oraz biurowców znowu ma problemy. Do sądu trafiły dwa wnioski o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. W tym tygodniu kurs akcji EFH stracił na wartości ponad 25 proc.

 • Dobre nastroje w USA pomagają GPW, rosną Boryszew, EFH i Budimex Omawiane walory: , , ,

  Warszawska giełda rozpoczęła środową sesję od wzrostów. Wsparciem są m.in. dobre nastroje w USA, gdzie rynek ustanowił nowy historyczny rekord. Czynnikiem hamującym zwyżki może być okienko transferowe między OFE i ZUS.

 • Rewolucja: Giełda zacznie usuwać z obrotu spółki groszowe Omawiane walory: , , , , ,

  Przyjrzyjcie się dobrze spółkom notowanym po cenie poniżej 1 zł, bo jest tylko kwestią czasu kiedy znikną z parkietu. Część być może scali akcje, pozostałym grozi wycofanie z obrotu. Giełda ogłosiła plany dotyczące wyeliminowania groszówek z grona spółek publicznych.

 • Giełda osuwa się w korekcie, w grze EFH, Pekao, TVN i Eurocash Omawiane walory: , , ,

  W ostatnich dniach na rynek napłynęło bardzo wiele istotnych informacji, takich jak cięcie stóp procentowych przez EBC, obniżenie ratingu Francji,  czy dobre dane makro z Chin i USA. W piątek w centrum uwagi będą odczyty z amerykańskiego rynku pracy, ale wygląda na to, że niezależnie od ich wydźwięku polski rynek dojrzał do korekty spadkowej.

 • Schłodzenie nastrojów na GPW, w grze EFH, Seco i Eko Export Omawiane walory: , , ,

  Euforia po braku cięcia QE3 przez FED trwała krótko i dotyczyła głównie rynków wschodzących. W piątek obserwujemy na GPW nieznaczne spadki, którym towarzyszą znacznie niższe niż wczoraj obroty. W najbliższym czasie podtrzymanie skupu będzie jednak pozytywnie wpływać na sentyment do rynków wschodzących.

 • EFH przekonał wierzycieli i uwolnił się od wniosków o upadłość Omawiane walory:

  Operator sieci hoteli oraz biurowców odetchnął z ulgą, po tym jak na czwartkowej rozprawie sąd umorzył wszystkie postępowania upadłościowe. Fundusz przekonał obligatariuszy oraz spółkę Akura do nieskładania kolejnych wniosków. EFH obiecało spłacić długi wyprzedając szereg nieruchomości.

 • Giełdy chłodzą się korektą, w grze EFH, ZWG, Monnari i Impexmetal Omawiane walory: , , , ,

  Podczas wolnego czwartku na rynek napłynęły świetne dane z amerykańskiego rynku pracy. Inwestorzy uważają, ze pozytywne odczyty przybliżają cięcia programu QE3 w USA i reagują wyprzedażą akcji. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za spadkami na polskim rynku jest linia trendu spadkowego, która zatrzymała wzrosty indeksu WIG20.

 • EFH w poważnych opałach, spółka liczy na układ z wierzycielami Omawiane walory:

  Zarząd EFH wystąpił z wnioskiem o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Decyzja skłoniła sąd do odroczenia środowej rozprawy, na której miał być rozpatrywany wniosek spółki Akura o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej funduszu. Operator sieci hoteli oraz biurowców liczy, że w przeciągu miesiąca przekona wierzycieli. 

 • Niepewność na kursie EFH po ustanowieniu nadzorcy sądowego Omawiane walory:

  Operator sieci hoteli oraz biurowców ma tymczasowego nadzorcę sądowego. Decyzja warszawskiego sądu to efekt wniosku o ogłoszenie upadłości z początku lipca. We wtorek kurs EFH stopniowo odrabia stratę.

 • Giełda w sidłach przeceny, w grze Cormay, EFH i KGHM Omawiane walory: , , ,

  Wydarzeniem tego tygodnia było środowe wystąpienie szefa amerykańskiego banku centralnego. Inwestorzy nie doczekali się jednak praktycznie żadnych nowych wskazówek dotyczących terminu zakończenia QE3. Brak nowego paliwa do wzrostów sprowokował polski rynek do zejścia na niższe poziomy.

 • EFH chce wyjść z długów dzięki sprzedaży dziewięciu nieruchomości Omawiane walory:

  Operator sieci hoteli oraz biurowców chce spłacić wszystkie długi sprzedając część aktywów. Fundusz podpisał już w tej sprawie list intencyjny z CEFARM Nieruchomości. Transakcje sprzedaży mają być sfinalizowane jeszcze w tym roku. Informacja wywołała euforię na kursie EFH.

 • Sąd nie zgodził się na postępowanie naprawcze w EFH Omawiane walory:

  Obawy o sytuację finansową spółki zarządzającej siecią hoteli oraz biurowców są coraz większe, o czym świadczy czwartkowa blisko 10-proc. przecena. Według najnowszego komunikatu, sąd jest przeciwny procedurze naprawczej. Zarząd EFH zapowiedział odwołanie od tej decyzji.

 • EFH runął po resplicie, spółka rozpoczyna postępowanie naprawcze Omawiane walory:

  Spółka zarządzająca siecią hoteli oraz biurowców nie ma środków na spłatę obligacji. Sytuacja finansowa okazała się na tyle krucha, że EFH wystąpił o ochronę przed wierzycielami w ramach postępowania naprawczego. Kurs zareagował paniczną wyprzedażą.

 • Obrót akcjami EFH zawieszony na trzy tygodnie Omawiane walory:

  Spółka zarządzająca siecią hoteli oraz biurowców wystąpiła o zawieszenie obrotu od najbliższego poniedziałku. Przerwa ma związek z przeprowadzaną operacją podniesienia wartości nominalnej akcji EFH w drodze odwróconego splitu, który zmniejszy liczbę akcji spółki.

 • Rynek niechętny planowanemu scaleniu akcji EFH Omawiane walory:

  Spółka podczas grudniowego walnego zadecydowała o podniesieniu wartości nominalnej akcji w drodze scalenia. W ten sposób liczba wszystkich walorów zmniejszy się do 14,6 mln sztuk, a EFH opuści grono spółek groszowych.

 • Rynek nie rozumie nagłej zmiany w zarządzie EFH Omawiane walory:

  Spółka w lakonicznym komunikacie poinformowała o zmianach w zarządzie. Nowym prezesem został Wiesław Migut, który zastąpił Riada Bekkara. Na przedstawienie nowej strategii spółki będzie trzeba poczekać kilka miesięcy.

 • Giełda rozgrzewa się od spekulacyjnego kapitału Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Kilka udanych sesji na zagranicznych giełdach przyciągnęło na warszawski parkiet rodzimych spekulantów. Na celowniku znalazły się spółki dramatycznie przecenione podczas ostatnich spadków. StockWatch.pl rozejrzał się po gotującym się rynku, szukając przesłanek dla wzrostów trwalszych niż tylko kilka sesji.

 • Na rynkach spokój w oczekiwaniu na posiedzenie FED Omawiane walory: , ,

  Inwestorzy mocno liczą na działania stymulacyjne ze strony FED, o czym można było się przekonać we wtorek, gdy główne europejskie parkiety ogarnął optymizm. Dobre nastroje stwarzają warunki do zwyżki polskim indeksom, a te pokonują jeden po drugim ważne opory techniczne. Trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ skala wzrostów jest już duża i rośnie ryzyko korekty. Na środowej sesji indeksy dryfują w oczekiwaniu na wieczorne wystąpienie szefa FED.

 • 3 groszowe spółki wymarzone do szybkiej jazdy Omawiane walory: , ,

  Wiele spółek wykorzystało wtorkowy optymizm do nadrabiania strat. Dużymi zwyżkami popisali się m.in. EFH, Midas oraz Boryszew. Choć zdaniem ekspertów od analizy technicznej nie jest to przełom, ich kursy mają szansę na krótkoterminową korektę wzrostową.

 • Giełda próbuje rosnąć przy mizernych obrotach, w grze DSS, EFH i Apator Omawiane walory: , ,

  Poranny handel rozpoczął się w Europie od lekkich wzrostów. Na plusach znajdują się również polskie indeksy, ale inwestorzy są ostrożni, na co wskazują znikome obroty. Rynki czekają na wyniki aukcji hiszpańskich obligacji. Na GPW dynamicznie zyskują DSS, EFH oraz Apator.

 • 7 żwawych spółek z ochotą na wspinaczkę Omawiane walory: , , , , , ,

  Portfel złożony z typowań analityków trzech biur maklerskich specjalnie dla StockWatch.pl, przez ostatni miesiąc wyprzedził rynek ponad dwukrotnie. Zapytaliśmy tych samych ekspertów, czy na obecnie niepewnym rynku warto szukać okazji i na jakie spółki stawiają w najbliższych tygodniach.

 • Techniczne podsumowanie sesji: ton nadają średnie spółki Omawiane walory: , , , , , ,

  Do gry wreszcie wróciły zapomniane od kilku sesji średnie spółki. We wtorek indeks mWIG40 jako jedyny stabilnie rósł przez cały dzień.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR