NN Investment Partners TFI zwiększyło udział w Synektiku powyżej 5 proc.

Omawiane walory:

NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (NN Investment Partners TFI) zwiększyło udział w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Synektik powyżej 5 proc.

– Zgodnie z zawiadomieniem NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych informuje, że w wyniku nabycia akcji spółki, w transakcji na GPW w Warszawie rozliczonych w dniu 8 kwietnia 2019 r., zwiększył swój udział powyżej 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie.

Akcje spółki będące w posiadaniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez NN Investment Partners TFI dają 430.842 głosów, co stanowi 5,05 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki (wobec odpowiednio: 425.927 głosów, 4,99 proc. udziału przed zmianą).

Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT synektik, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Synektik szykuje wypłatę pierwszej w swojej historii dywidendy

  Zarząd biotechnologicznej spółki rekomenduje przeznaczenie 3,07 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,36 zł na akcję. Jeśli akcjonariusze poprą uchwałę, będzie to pierwsza wypłata w historii spółki.

 • Synektik z ponad 9 mln zł zysku netto w I półroczu 2018/2019

  SYNEKTIK odnotował 9,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. r.obr. 2018/2019 (1 października 2018 - 31 marca 2019) wobec 9,79 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 3 proc.

 • WIG20 na rollercoasterze, w górę ciągnie go Orlen i KGHM

  Giełdowy rollercoaster jedzie dalej. Tym razem WIG20 notuje mocne wzrosty. Inwestorom pozostaje trzymanie kciuków, aby z niego nie wypadł. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • WIG20 najwyżej od 11 miesięcy, Orlen spada po wynikach

  Początek czwartkowej sesji na GPW zdominował temat wyników kwartalnych Orlenu. Akcje paliwowej spółki tanieją o ponad 3 proc., negatywnie wyróżniając się nie tylko na tle pozostałych blue chipów, ale również i całego rynku, gdzie wzrosty notuje zdecydowana większość spółek.

 • Synektik może wypłacić dywidendę z zysku za 2018 r.

  SYNEKTIK ocenia, że 2018 rok przyniesie wysoki dwucyfrowy wzrost przychodów oraz wyniku netto m.in. dzięki przejęciu spółki Monrol Poland oraz dotacjom z UE do projektów realizowanych przez spółkę, poinformował wiceprezes Dariusz Korecki. Zarząd zamierza rekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2018 r., nie planuje jednak opracowania polityki dywidendowej na kolejne lata. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR