Norges Bank zwiększył udział w R22 powyżej 5 proc.

Omawiane walory:

Norges Bank, który zarządza norweskim rządowym funduszem emerytalnym, ujawnił się w akcjonariacie R22. 

Norges Bank zwiększył zaangażowanie w akcje R22 do 5,1 proc. udziału w kapitale zakładowym. Obecnie posiada 722.563 walorów. Tym samym norweski fundusz stał się drugim największym akcjonariuszem technologicznej spółki. Pakietem kontrolnym dysponuje porozumienie akcjonariuszy R22 (J. Dwernicki, J. Duch, R. Dwernicki, S. Górecki). Oprócz tego w akcjonariacie spółki jest Rockbridge TFI, które według stanu na koniec 2018 r. posiadał nieco ponad 5 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT R22, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Akcjonariusze R22 przyklepali wypłatę pierwszej dywidendy

  Akcjonariusze R22 zdecydowali o wypłacie 4,23 mln zł dywidendy, czyli 0,30 zł dywidendy na akcję, z zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wysokości 11,6 mln zł, wypracowanego w roku obrotowym, zakończonym 30 czerwca br.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • R22 przedstawił rekomendację wypłaty pierwszej dywidendy

  Dostawca usług hostingu proponuje stawkę 30 groszy na akcję i zapowiada kolejne dywidendy. Uchwalona właśnie polityka dywidendowa zakłada wypłatę co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

 • H88 zaprasza do sprzedaży 80 tys. akcji R22 po 25 zł sztuka

  H88 - spółka zależna R22 - ogłosiła zaproszenie do składania ofert sprzedaży nie więcej niż 80 tys. akcji R22 po 25 zł sztuka. 

 • R22 zainwestuje w rumuński start-up Blugento

  R22 konsekwentnie rozszerza portfolio usług i narzędzi wspierających firmy w obecności w Internecie oraz automatyzacji procesów komunikacji, marketingu i sprzedaży. Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR