StockWatch.pl

Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka – analiza techniczna USD/JPY

Piątkowy rajd na dolarze amerykańskim podbił notowania pary USD/JPY o solidne 1,45 proc. Warto uważnie śledzić kurs w kolejnych dniach, ponieważ od strony technicznej na wykresie pojawiły się sygnały przemawiające za silnym odreagowaniem.

Popyt na USD podciągnął kurs w rejon 117, przy którym wypada 61,8-proc. zniesienie Fibonacciego ostatnich spadków. Aktualny układ techniczny zachęca do rozważenia pozycji krótkich. Jeśli sprzedający przejmą inicjatywę na omawianym zniesieniu, zasięgiem dla spadków będzie dołek przy 115,05, a następnie rejon 113 jenów za dolara.

usdjpyh4

Kliknij, aby powiększyć

>> Okiełznaj rynki finansowe. Zapisz się na bezpłatne szkolenie w Twoim mieście

Na obecnym poziomie podaż wspiera również oscylator stochastyczny, który sygnalizuje silne wykupienie. Short w okolicy piątkowego zamknięcia to atrakcyjna okazja spekulacyjna, gdzie stop loss nad 61,8-proc. zniesieniem oraz take profit przy 113 da dobry wynik w stosunku zysku do ryzyka.

Warto odnotować, że poniedziałek jest dniem wolnym w Japonii, a w piątek poznamy istotne publikacje z USA, czyli inflację producencką, bazową sprzedaż detaliczną oraz wskaźnik nastroju konsumentów Michigan.

Przykładowe założenia transakcji spekulacyjnej na USD/JPY wg stanu na 8 stycznia 2017 r.

Sprzedaż 117
Stop Loss 117,60
Take Profit 113
Ryzyko 60 pipsów
Zysk 400 pipsów

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Obniżka podatku PIT nie obciąża budżetu państwa tak bardzo jak program Rodzina 500 plus

  Obniżony od października o punkt procentowy podatek od osób fizycznych objął osoby pracujące na etatach, umowach-zleceniach, umowach o dzieło, prowadzących działalność gospodarczą oraz emerytów i rencistów. Zdaniem ekspertów, o ile państwo ma możliwości zrekompensowania ubytku poprzez emisję długu czy nowelizację budżetu, o tyle duże miasta odczują mniejsze wpływy z podatków bardziej dotkliwie. Choć w przypadku nisko zarabiających różnice będą symboliczne, to w skali kraju obniżka będzie napędzać konsumpcję.

 • Rząd szykuje reaktywację Ministerstwa Skarbu Państwa

  Jak donosi RMF FM, w nowym rządzie ma się pojawić organ na kształt zlikwidowanego przed dwoma laty Ministerstwa Skarbu Państwa. Resort ma kontrolować wszystkie spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR