Oponeo.pl kontynuuje świetną passę

Omawiane walory:

Biznes internetowego dystrybutora opon i felg rośnie w dwucyfrowym tempie. Według wstępnych danych, w marcu Oponeo.pl wypracowało 85,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 1/4 więcej niż rok wcześniej.

Oponeo.pl, wyniki, opony, akcje, rekord

Źródło: Oponeo.pl

Oponeo.pl już trzeci miesiąc z rzędu notuje rekordowy wynik. W marcu przychody ze sprzedaży urosły o blisko 24 proc. do 85,2 mln zł. W całym I kwartale spółka wypracowała 205,7 tys. zł przychodów, czyli o 32 proc. więcej r/r.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w marcu 2021 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki Oponeo.pl – czytamy w komunikacie.

Przychody Oponeo.pl w ujęciu miesięcznym. Źródło: Opracowanie własne.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Oponeo.pl jest świeżo po publikacji raportu rocznego. W ubiegłym roku spółka miała 32,11 mln zł zysku netto i 36,87 mln zł zysku EBIT. To rezultaty wyższe r/r odpowiednio o 59 proc. i 29 proc. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2020 roku po raz pierwszy w historii grupy przekroczyły poziom miliarda złotych. Tak mocna poprawa wyników to efekt m.in. pandemii, która przyspieszyła rozwój e-commerce.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W środę na zamknięciu sesji kurs akcji Oponeo.pl wzrósł o 3,6 proc. do 45,50 zł. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 634 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o oponeo.pl)

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Moda na e-commerce winduje wyniki Oponeo.pl Ubiegły rok był dla grupy OPONEO.PL okresem intensywnego rozwoju i nowych akwizycji. Grupa osiągnęła 32,1 mln zł zysku netto, czyli blisko 60 proc. więcej niż w roku 2019 oraz uzyskała ponad 10-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży.
 • Oponeo.pl śrubuje wyniki sprzedaży Internetowy dystrybutor opon i felg kontynuuje świetny początek roku. Według wstępnych danych, w lutym OPONEO.PL wypracowało 51,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 29 proc. więcej r/r.
 • Mocny początek roku w Oponeo.pl

  Internetowy dystrybutor opon i felg z przytupem rozpoczął nowy rok. Według wstępnych danych, w styczniu OPONEO.PL wypracowało 68,79 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 47 proc. więcej r/r.

 • Oponeo.pl: Przychody Rotopino.pl wzrosły wstępnie o 35 proc. r/r do 89 mln zł w 2020 r.

  Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez Rotopino.pl - spółkę zależną OPONEO.PL - w 2020 roku wyniosła 88,61 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. r/r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR