Oponeo.pl miało wstępnie 113,4 mln zł przychodów ze sprzedaży w kwietniu

Omawiane walory:
Internetowy dystrybutor opon i felg w trzecim najważniejszym miesiącu w roku zwiększył przychody ze sprzedaży o 2 proc. r/r.
oponeo, wyniki, przychody, sprzedaż, opony

(Fot. Oponeo.pl)

Kwiecień to sezonowo jeden z najważniejszych okresów w roku w branży oponiarskiej. W tym roku w sezonowym szczycie Oponeo.pl wypracowało 113,42 mln zł przychodów, czyli 2 proc. więcej niż przed rokiem i o niecały 1 proc. mniej niż w rekordowym kwietniu 2018 r.

Najnowsze dane podtrzymują wzrostową serię, ale dynamika jest już znacznie mniejsza. Przypomnijmy, że w styczniu, lutym i marcu spółka notowała wysokie dwucyfrowe wzrosty przychodów ze sprzedaży. W sumie od początku roku Oponeo.pl wypracowało nieco ponad 319 mln zł, czyli 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w kwietniu 2021 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki Oponeo.pl – czytamy w komunikacie.

oponeo,przychody

Przychody Oponeo.pl w ujęciu miesięcznym. Źródło: Opracowanie własne.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W środę rano kurs akcji Oponeo.pl utrzymuje się na poziomie odniesienia, który wynosi 51,80 zł. Od początku roku notowania spółki urosły o 26 proc. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 722 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o oponeo.pl)

 • Oponeo.pl z rekordem sprzedaży w maju Internetowy dystrybutor opon i felg przekroczył poziom 100 mln zł przychodów ze sprzedaży. To nowy rekord w historii spółki zanotowany w maju.
 • Grupa Oponeo.pl wykręciła ponad ćwierć miliarda złotych przychodów w I kwartale

  W pierwszych trzech miesiącach br. internetowy dystrybutor opon i felg wypracował 254,5 mln zł, czyli o ponad 50 proc. więcej niż przed rokiem. Wynik robi wrażenie, szczególnie że początek roku stał pod znakiem spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz wprowadzonych obostrzeń gospodarczo-społecznych.

 • Oponeo.pl rekomenduje wypłatę 0,60 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

  Rada nadzorcza OPONEO.PL pozytywnie oceniła rekomendację zarządu w sprawie przeznaczenia 8,36 mln zł z zysku netto za 2020 r., wynoszącego 25,36 mln zł, na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,60 zł na akcję.

 • Energetyka wraca do łask inwestorów, w grze PGE, Tauron i Enea

  Koncerny energetyczna to najmocniej handlowana w poniedziałek rano grupa spółek na warszawskiej giełdzie. A wszystko za sprawą tematu wydzielenia aktywów węglowych. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się jeszcze m.in. akcje spółek Dadelo, OPONEO.PL i Medinice.

 • Oponeo.pl kontynuuje świetną passę

  Biznes internetowego dystrybutora opon i felg rośnie w dwucyfrowym tempie. Według wstępnych danych, w marcu OPONEO.PL wypracowało 85,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 1/4 więcej niż rok wcześniej.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR