Oponeo.pl pokazało mocny wzrost przychodów w maju. Kurs akcji wystrzelił

Omawiane walory:

Według wstępnych danych, Oponeo.pl w maju 2020 roku miało 85,82 mln zł przychodów ze sprzedaży netto. W ujęciu rocznym to skok aż o 33 proc. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o ponad 10 proc. i jest najwyżej od lipca 2019 r.

Oponeo.pl, wyniki, opony, akcje,

Źródło: Oponeo.pl

Po zaledwie kilkuprocentowym wzroście w kwietniu internetowy dystrybutor opon i felg znów przyspiesza. Według najnowszych danych, w maju Oponeo.pl wypracowało 85,82 mln zł, co oznacza wzrost o 33 proc. w stosunku do wielkości przychodów osiągniętych w maju 2019 roku (64,5 mln zł). Narastająco od początku roku przychody wzrosły o 8 proc. r/r do 352,69 mln zł.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w maju 2020 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki Oponeo.pl – czytamy dalej.

oponeo,przychody

Przychody Oponeo.pl w ujęciu miesięcznym. Źródło: Opracowanie własne.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Oponeo.pl jest już po publikacji wyników za I kwartał. W pierwszych trzech miesiącach br. internetowy dystrybutor opon i felg wypracował blisko 168 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik o 5 proc. wyższy niż przed rokiem udało się wypracować mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz spadków sprzedaży opon osobowych na całym rynku, które wyniosły 13 proc. w Europie i 23 proc. w Polsce. Na poziomie netto Oponeo zmniejszyło stratę o 9 proc. r/r do -3,27 mln zł. Strata operacyjna wyniosła -8,54 mln zł.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W poniedziałek kurs akcji Oponeo.pl rośnie o ponad 10 proc. do 27,30 zł. To najwyższy poziom od lipca 2019 r. Obecna kapitalizacja Oponeo.pl wynosi 372 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Oponeo.pl proponuje 1,4 mln zł dywidendy z zysku za 2019 r.

  Zarząd OPONEO.PL będzie rekomendować na walnym przeznaczenie na dywidendę 1,39 mln zł z zysku netto za 2019 r. Proponowana stawka na akcję to 0,10 zł.

 • Dadelo z Grupy Oponeo zwiększyło sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w I kwartale 2020 r.

  Spółka Dadelo, do której należą sklepy internetowe Dadelo.pl i CentrumRowerowe.pl zwiększyła sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w ujęciu wolumenowym oraz o 95 proc. r/r w ujęciu wartościowym w I kw. 2020 r., podało OPONEO.PL, które jest 100-proc. właścicielem tej spółki. Sprzedaż rowerów to główny obszar działalności Dadelo.

 • Oponeo.pl w ekstremalnych warunkach rynkowych zwiększyło sprzedaż

  W I kwartale 2020 roku internetowy dystrybutor opon i felg wypracował blisko 168 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik o 5 proc. wyższy niż przed rokiem udało się wypracować mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz spadków sprzedaży opon osobowych na całym rynku, które wyniosły 13 proc. w Europie i 23 proc. w Polsce.

 • Grupa Oponeo.pl zwiększyła przychody w kwietniu Po słabszym marcu internetowy dystrybutor opon i felg znów przyspiesza. Według najnowszych danych, w kwietniu OPONEO.PL wypracowało 111,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. r/r.
 • Pandemia koronawirusa wyhamowała sprzedaż Oponeo.pl w marcu

  Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez OPONEO.PL w marcu 2020 roku wyniosła 68,98 mln zł, co oznacza spadek o 8 proc. r/r. Spółka tłumaczy niższy wynik przesunięciem sezonu wymiany opon na letnie oraz pandemią koronawirusa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR