Oponeo.pl proponuje 1,4 mln zł dywidendy z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Oponeo.pl będzie rekomendować na walnym przeznaczenie na dywidendę 1,39 mln zł z zysku netto za 2019 r. Proponowana stawka na akcję to 0,10 zł.

Oponeo,wyniki

Fot. Oponeo.pl

Z 17 mln zł zysku netto osiągniętego w 2019 roku zarząd Oponeo.pl na dywidendę chce przeznaczyć 1,39 mln zł. Przy obecnym kursie stawka 10 groszy na akcję daje stopę na poziomie 0,4 proc. W komunikacie nie podano proponowanych terminów ustalenia prawa do zysku ani wypłaty. Ostateczną decyzję w kwestii dywidendy podejmie zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Oponeo.pl z dwiema małymi przerwami dzieli się zyskiem od 2008 r. Tegoroczna propozycja Oponeo.pl jest skromna, co zważywszy na rynkowe zawirowania nie jest niczym nadzwyczajnym. W tym roku wiele firm albo mocno przycięło dywidendy albo całkiem z nich zrezygnowało. Poprzednim razem tak niską stawkę spółka płaciła w 2016 r. W ubiegłym roku internetowy dystrybutor opon płacił rekordowe 0,40 zł na akcję. W sumie do akcjonariuszy trafiło 5,57 mln zł z zysku netto za 2018 r.

oponeo,dywidendy

Kalendarium dywidend Oponeo.pl. Kliknij, aby powiększyć.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W całym 2019 roku grupa Oponeo.pl odnotowała 20,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 16,76 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 28,67 mln zł wobec 24,38 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły do 962 mln zł. Głównym elementem przychodów były przychody ze sprzedaży opon. Wyniosły one 876,8 mln zł i przedstawiały 91 proc. całości przychodów ze sprzedaży grupy. W całym 2019 roku grupa wysłała do swoich klientów 3,7 mln opon, tj. o 11,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W poniedziałek przed południem kurs akcji Oponeo.pl rośnie o 1,66 proc. do 24,50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Oponeo.pl pokazało mocny wzrost przychodów w maju. Kurs akcji wystrzelił

  Według wstępnych danych, OPONEO.PL w maju 2020 roku miało 85,82 mln zł przychodów ze sprzedaży netto. W ujęciu rocznym to skok aż o 33 proc. W poniedziałek kurs akcji spółki rośnie o ponad 10 proc. i jest najwyżej od lipca 2019 r.

 • Dadelo z Grupy Oponeo zwiększyło sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w I kwartale 2020 r.

  Spółka Dadelo, do której należą sklepy internetowe Dadelo.pl i CentrumRowerowe.pl zwiększyła sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w ujęciu wolumenowym oraz o 95 proc. r/r w ujęciu wartościowym w I kw. 2020 r., podało OPONEO.PL, które jest 100-proc. właścicielem tej spółki. Sprzedaż rowerów to główny obszar działalności Dadelo.

 • Oponeo.pl w ekstremalnych warunkach rynkowych zwiększyło sprzedaż

  W I kwartale 2020 roku internetowy dystrybutor opon i felg wypracował blisko 168 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik o 5 proc. wyższy niż przed rokiem udało się wypracować mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz spadków sprzedaży opon osobowych na całym rynku, które wyniosły 13 proc. w Europie i 23 proc. w Polsce.

 • Grupa Oponeo.pl zwiększyła przychody w kwietniu Po słabszym marcu internetowy dystrybutor opon i felg znów przyspiesza. Według najnowszych danych, w kwietniu OPONEO.PL wypracowało 111,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. r/r.
 • Pandemia koronawirusa wyhamowała sprzedaż Oponeo.pl w marcu

  Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez OPONEO.PL w marcu 2020 roku wyniosła 68,98 mln zł, co oznacza spadek o 8 proc. r/r. Spółka tłumaczy niższy wynik przesunięciem sezonu wymiany opon na letnie oraz pandemią koronawirusa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR