StockWatch.pl

Oponeo.pl rekomenduje 0,40 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Tegoroczna propozycja internetowego dystrybutora opon i felg jest o 5 groszy wyższa niż przed rokiem. Stopa dywidendy zamyka się w okolicach 1,5 proc.

(Fot. Oponeo.pl)

Zarząd Oponeo.pl zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 5,57 mln zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,40 zł na akcję. Jeśli uchwała przejdzie na walnym, będzie to najwyższa wypłata w historii spółki. Pozostała część ubiegłorocznego zysku w kwocie 11,26 mln zł ma trafić na kapitał zapasowy.

– W opinii organów spółki, wyniki finansowe osiągnięte przez spółkę w 2018 roku dają możliwość wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2018 w wysokości 0,40 zł na akcję – czytamy w komunikacie.

Oponeo.pl odnotowało 16,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 17,68 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 16,83 mln zł wobec 16,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Dotychczas, w ramach dywidendy, Oponeo.pl wypłaciło akcjonariuszom łącznie 13,8 mln zł. W 2018 roku było to 0,35 zł na akcję.

Kalendarium dywidend Oponeo.pl

>> Leasing kwietniowej sprzedaży – omówienie sprawozdania Oponeo po I kw. 2019 r.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W piątek po południu jedna akcja Oponeo.pl jest wyceniana na 26,40 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR