Oponeo.pl śrubuje wyniki sprzedaży

Omawiane walory:
Internetowy dystrybutor opon i felg kontynuuje świetny początek roku. Według wstępnych danych, w lutym Oponeo.pl wypracowało 51,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 29 proc. więcej r/r.

oponeo, wyniki, przychody, sprzedaż, opony

(Fot. Oponeo.pl)


Oponeo.pl zalicza wymarzony początek roku. Po rekordowym styczniu, gdzie sprzedaż skoczyła r/r o blisko 50 proc., w lutym spółka zwiększyła przychody o niemal 30 proc. W sumie od początku roku spółka wypracowała 120,52 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi 39-proc. wzrost r/r.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w lutym 2021 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki Oponeo.pl – czytamy w komunikacie.

oponeo,przychody

Przychody Oponeo.pl w ujęciu miesięcznym. Źródło: Opracowanie własne.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W piątek po południu kurs akcji Oponeo.pl spada o 2,5 proc. O godzinie 15:00 za jeden walor płacono 39 zł. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 588 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o oponeo.pl)

 • Energetyka wraca do łask inwestorów, w grze PGE, Tauron i Enea

  Koncerny energetyczna to najmocniej handlowana w poniedziałek rano grupa spółek na warszawskiej giełdzie. A wszystko za sprawą tematu wydzielenia aktywów węglowych. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się jeszcze m.in. akcje spółek Dadelo, OPONEO.PL i Medinice.

 • Oponeo.pl kontynuuje świetną passę

  Biznes internetowego dystrybutora opon i felg rośnie w dwucyfrowym tempie. Według wstępnych danych, w marcu OPONEO.PL wypracowało 85,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 1/4 więcej niż rok wcześniej.

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Moda na e-commerce winduje wyniki Oponeo.pl Ubiegły rok był dla grupy OPONEO.PL okresem intensywnego rozwoju i nowych akwizycji. Grupa osiągnęła 32,1 mln zł zysku netto, czyli blisko 60 proc. więcej niż w roku 2019 oraz uzyskała ponad 10-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży.
 • Mocny początek roku w Oponeo.pl

  Internetowy dystrybutor opon i felg z przytupem rozpoczął nowy rok. Według wstępnych danych, w styczniu OPONEO.PL wypracowało 68,79 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 47 proc. więcej r/r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR