Oponeo.pl we wrześniu miało ponad 58 mln zł przychodów

Omawiane walory:

Internetowy dystrybutor opon i felg we wrześniu, czyli na ostatniej prostej niskiego sezonu, zwiększył przychody ze sprzedaży o 16 proc. r/r do 58 mln zł.

Źródło: Oponeo.pl

W całym III kwartale Grupa Oponeo.pl wypracowała 143 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 12,6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2018 r. Dane mają charakter szacunkowy, na pełne sprawozdanie finansowe za miniony kwartał trzeba poczekać do 7 listopada.

Z dotychczas opublikowanych raportów wynika, że narastająco od początku bieżącego roku Oponeo.pl sprzedało towary za nieco ponad 0,5 mld zł, co stanowi wzrost o 13 proc. względem wyników za ten sam okres w roku 2018.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych we wrześniu 2019 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki Oponeo.pl – czytamy w raporcie.

oponeo,przychowy,wyniki

Przychody Oponeo.pl w rozbiciu na poszczególne miesiące. Źródło: Opracowanie własne na podstawie raportów bieżących.

W I półroczu grupa Oponeo.pl wypracowała 8,88 mln zł zysku netto, o 22,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk EBIT urósł r/r z 9,67 mln zł do 12,88 mln zł, a zysk brutto na sprzedaży wyniósł 12,96 mln zł i był wyższy niż przed rokiem o blisko 40 proc.

Dwucyfrowy wzrost grupa utrzymała także na poziomie przychodów. Ich całkowita wartość w I półroczu br. wyniosła rekordowe 398 mln zł (+13 proc. r/r). Lwią część wyniku Oponeo.pl wypracowało w Polsce. Przychody z zamówień krajowych opiewały na 306,3 mln zł (+12 proc. r/r), natomiast przychody ze sprzedaży zagranicznej wyniosły 91,7 mln zł i w ujęciu rocznym urosły o ponad 16 proc.

>> Na zagranicznym szczycie – omówienie sprawozdania Oponeo.pl po II kw. 2019 r.

Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W poniedziałek kurs akcji Oponeo.pl wzrósł o 0,5 proc. do 21,50 zł. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 300 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR