Oponeo wchodzi w nową branżę e-commerce

Omawiane walory:

Lider internetowej sprzedaży opon w Polsce, wykorzystując stale rosnącą wartość sektora e-commerce, zdecydowała się na wejście w nową branżę – produktów metalowych, we współpracy z firmą Metalkas.

oponeo, metalkas, handel, ecommerce,

Fot. fb/Metalkas

Dynamiczny rozwój obu firm, funkcjonujących również na rynkach zagranicznych, oraz sprzyjające wzrosty rynków e-commerce i DIY przyczyniły się do zamiaru połączenia sił spółek Oponeo.pl i Metalkas.

Firmy otrzymały zgodę prezesa UOKiK na planowaną koncentrację polegającą na utworzeniu nowej spółki pod nazwą LAM w celu prowadzenia sprzedaży metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego.

Oponeo.pl, jako jedna z najbardziej znaczących na polskim rynku spółek e-commercowych, wniesie do nowej spółki swój know how i odpowiadać będzie za organizację sklepu internetowego, infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie, a także za marketing internetowy, utrzymanie i rozwój strony internetowej, przez którą będzie prowadzona sprzedaż oraz obsługę klientów.

– Zamierzone działanie we współpracy z firmą Metalkas wpisuje się w strategię Grupy Oponeo.pl, która zakłada dywersyfikację biznesu o nowe projekty e-commerce – mówi prezes zarządu, Dariusz Topolewski.

– Jest to idealny moment na tego typu inwestycje, gdyż zainteresowanie zakupami on-line stale rośnie a prognozy na 2020 rok dla rynku e-commerce w Polsce wskazują, że może on wynieść nawet 70 mld zł – dodaje prezes.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka Metalkas, obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym, jako producent sejfów, mebli metalowych i warsztatowych, regałów oraz drabin aluminiowych zapewni nowemu podmiotowi produkty do sprzedaży oraz będzie odpowiadać za wsparcie w obszarze magazynowania, logistyki zaopatrzenia, dostaw, zwrotów oraz obsługi logistycznej zwrotów.

Światowy rynek DIY, na jakim działa Metalkas, do 2027 roku osiągnie wartość 1 biliona dolarów. Natomiast kanał sprzedaży internetowej będzie w przeciągu najbliższych lat najważniejszym kanałem sprzedaży, definiując na nowo rynek DIY.

– Naszym celem jest rozbudowa kanałów dystrybucji produktów Metalkas oraz ekspansja na kolejne rynki z wykorzystaniem doświadczenia i know-how Oponeo.pl. Połączenie sił jednego z największych graczy branży e-commerce, jakim jest Oponeo.pl i lidera branży metalowej, jakim jest Metalkas, zagwarantuje nową jakość w sprzedaży internetowej takich produktów jak regały i drabiny – podsumowuje współwłaściciel i członek zarządu Metalkas Sp. z o.o., Jacek Grzenia.

Zarówno Oponeo,pl jak i Metalkas wniosą wkład pieniężny w kwocie 1 mln zł i delegują odpowiednie osoby do pełnienia funkcji w Zarządzie i Radzie Nadzorczej nowo utworzonej spółki.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o oponeo.pl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR