Orbis rozpoczyna nowy rozdział swojej historii

Omawiane walory:

Orbis w ramach optymalizacji modelu biznesowego firmy zakończył proces sprzedaży działalności serwisowej na rzecz Accoru.

orbis,hotele

(Fot. spółka)

Orbis zamknął temat przekształceń i w minionym tygodniu sfinalizował sprzedaż działalności serwisowej, tj. umowy franczyzy i o zarządzanie za łączną cenę 1,2 mld zł netto. Jednocześnie grupa zawarła z Accorem umowy o zarządzanie, które objęły wszystkie 73 hotele własne i dzierżawione w grupie Orbis.

Orbis zamierza teraz skoncentrować się na podstawowej działalności, tj. na części nieruchomościowej, która będzie nadal rozwijana poprzez szereg schematów inwestycyjnych: rozwój organiczny, nabywanie nowych nieruchomości i modernizację istniejących budynków, a także budowę nowych obiektów w ramach rozwoju działalności hotelowej.

– Ta transakcja jest przełomowym wydarzeniem, które otwiera nowy rozdział historii Orbisu. Podejmowane dotychczas decyzje były zgodne z naszymi analizami i w rezultacie Orbis skoncentruje teraz swoją strategię oraz aktywność operacyjną na nieruchomościach. Dzięki portfelowi składającemu się obecnie z 73 hoteli własnych i dzierżawionych, w tym 45 zlokalizowanych w Polsce, Orbis jest gotowy na rozpoczęcie nowego etapu rozwoju. Dalsze umacnianie naszej pozycji inwestora hotelowego w regionie możliwe będzie pod warunkiem realizacji nowych projektów zwiększających atrakcyjność portfela aktywów oraz stałego dążenia do utrzymania doskonałości operacyjnej. Dzięki przyszłym renowacjom, przebudowom, przejęciom i efektywnemu zarządzaniu nieruchomościami, pozostaniemy firmą zaangażowaną i gotową do oferowania naszych hoteli w standardzie, którego oczekują od nas goście i partnerzy – powiedział Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbisu.

Zgodnie z planem transformacji, w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii zostały utworzone spółki będące w całości własnością Accoru. 1 listopada br. część pracowników Orbisu zostanie przeniesiona do nowo utworzonych spółek. Celem ich działania w nowej strukturze będzie wzmocnienie podejścia usługowego oraz zapewnienie najwyższej jakości usług partnerom, gościom i hotelom w Europie Wschodniej.

Orbis umocni swoją współpracę z Accorem, który od 20 lat jest strategicznym partnerem i akcjonariuszem spółki. Transakcja otwiera także możliwość korzystania przez Orbis ze wszystkich 39 marek hotelowych w portfolio Accoru. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Orbisu

W kontekście strategicznych zmian i podziału linii biznesowych, Orbis pozostaje spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 30 października br. kapitalizacja spółki wynosiła prawie 5 mld zł.

– Wierzę, że Orbis ma wszelkie środki, aby osiągać kolejne rekordowe wyniki i jest właściwie przygotowany do skoncentrowania swojej strategii oraz działalności operacyjnej na nieruchomościach, zarówno w branży hotelowej, jak i poza nią – dodał Gilles Clavie.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W poniedziałek kurs akcji Orbisu utrzymuje się w pobliżu historycznego rekordu, czyli 113,45 zł ustanowionego w czwartek.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR