Orlen i Polwax próbują zakopać topór wojenny

Omawiane walory: ,

W Czechowicach-Dziedzicach odbyło się kilkugodzinne spotkanie zarządów spółek Polwax i Orlen Projekt. Zarządy obu podmiotów podkreśliły konstruktywny przebieg rozmów, dotyczących sporu wokół budowanej przez Orlen Projekt instalacji do produkcji parafiny dla Polwaksu.

Miesiąc temu Orlen Projekt zszedł z palcu budowy instalacji odolejania. Powodem był brak płatności ze strony Polwaksu. (Fot. Polwax/twitter)

– Zadeklarowano wolę ugodowego rozwiązania zaistniałego między nimi sporu, omówiono kwestie sporne i ustalono, jakie działania zostaną podjęte w najbliższym czasie przez każdą ze stron. Jednocześnie ustalono termin kolejnego spotkania zarządów obu spółek, na którym strony podejmą próbę rozwiązania spornych kwestii – czytamy w komunikatach.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Orlen Projekt wobec nieregulowania płatności przez Polwax za wykonane prace wykonane w ramach umowy podpisanej w kwietniu 2017 roku wystąpił na drogę sądową. Sąd uwzględnił pozew spółki, zgodnie z którym Polwax zalega z zapłatą należnego wynagrodzenia za prowadzone prace budowlane, począwszy od stycznia 2019 r. Nakaz zapłaty stanowił podstawę do rozpoczęcia przez Orlen Projekt procedury egzekucji komorniczej.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 278 mln zł w 2018 r.

Orlen Projekt pod obecną nazwą działa od 2001 roku. Firma wchodzi w skład grupy kapitałowej Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, polwax, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR