
Ovid Works o krok od debiutu na NewConnect
– Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW to nasz ostatni krok na drodze do debiutu na rynku NewConnect. Stanowi to dla nas zwieńczenie ciężkiej pracy i starań włożonych w rozwój studia w ostatnich latach. Liczymy, że giełda dopuści nasze akcje do obrotu jeszcze w I półroczu br. – komentuje Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.
Ovid Works zostało założone w 2015 r. W 2017 r. spółka zaprezentowała swoją pierwszą grę Interkosmos, dedykowaną platformie PC i okularom VR, przenosiła ona gracza w lata 70 ubiegłego wieku na pokład statku kosmicznego Zvezda – inspirowanego radzieckim pojazdem kosmicznym Sojuz. Gra uzbierała do tej pory 125 recenzji na platformie Steam, z czego 92 proc. jest pozytywnych.
Studio równocześnie prowadziło prace nad swoim flagowym tytułem Metamorphosis, który inspirowany jest twórczością Franza Kafki. Gracze wcielą się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się w insekta i jego głównym zadaniem jest powrót do pierwotnego ciała. Metamorphosis było dotychczas prezentowane tylko na branżowych targach, na których zdobyło liczne wyróżniania.
– Premierę Metamorphosis zamierzamy przeprowadzić w tegoroczne wakacje, o dokładnej dacie będziemy informować w ciągu najbliższych tygodni. Równolegle prowadzimy pracę nad Falling Star (sequel Interkosmosu) oraz grą mutiplayer, inspirowaną planszówką Nemesis, którą tworzymy wspólnie ze słynnym wrocławskim Awaken Realms – mówi Jacek Dębowski.
Współtworzenie gry multiplayer to dla nas strategiczna decyzja, gdyż dotychczasowe portfolio gier premium, których monetyzacja jest jednorazowa wzbogaci gra wieloosobowa, która monetyzowana będzie na bieżąco. – dodaje Jacek Dębowski.
Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium.