Ovid Works planuje debiut na NewConnect w 2020 r.

Omawiane walory:

Warszawskie studio finalizuje prace nad dokumentem informacyjnym. Spółka chce zadebiutować na NewConnect w I połowie 2020 r.

Ovid Works, debiut, NewConnect, gaming

Fot. fb/Ovid Works

– Jesteśmy na etapie finalizowania prac nad Dokumentem Informacyjnym, który następnie złożymy na GPW. Giełdowy debiut będzie dla nas zwieńczeniem ciężkiej pracy i starań włożonych w rozwój studia w ostatnich latach – komentuje Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ovid Works powstało w 2015 r. W 2017 r. studio zaprezentowało swoją pierwszą grę Interkosmos, dedykowaną platformie PC i okularom VR. Interkosmos przenosi graczy w lata 70 ubiegłego wieku na pokład Zvezdy – inspirowanej rosyjskim pojazdem kosmicznym Soyuz. Zadaniem gracza jest bezpiecznie sprowadzić kapsułę na Ziemię. Tytuł zebrał nieco ponad 120 recenzji na platformie Steam, z czego 92 proc. jest pozytywnych. Z kolei w serwisie Metacritic gra ma tylko jedną branżową recenzję z oceną 90/100, natomiast żaden z graczy nie wystawił jeszcze opinii tytułowi w serwisie.

– Jestem zadowolony z dotychczasowych osiągnięć studia, nasza gra Interkosmos została bardzo dobrze odebrana przez graczy. Z drugiej strony premiera Metamorphosis zapowiada się świetnie. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach. Grę docenili m.in. Gamespot i Game Informer – dodaje Jacek Dębowski.

Tytuł Metamorphosis ma zostać zaprezentowany w nadchodzącym roku i ma być dostępny na platformie PC, PS4, XONE i SWITCH. Gra będzie inspirowana powieściami Franza Kafki – przede wszystkim Metamorfoza, Proces oraz Zamek. Gracze wcielą się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się w insekta. Głównym zadaniem jest znalezienie sposobu na powrót do naszego ciała. W grze znajdziemy mnóstwo odniesień do świata kreślonego przez Franza Kafkę, rozgrywkę charakteryzuje atmosfera surrealizmu, snu na jawie oraz groteskowego humoru i absurdu sytuacyjnego. Metamorphosis było dotychczas prezentowane tylko na branżowych targach. W 2019 r. tytuł został uznany przez amerykański miesięcznik Game Informer za jedną z najlepszych gier zaprezentowanych na konferencji GDC 2019 w San Francisco. W podobnym tonie do tytułu Ovid Works odniósł się także amerykański portal Gamespot. Gra awansowała także do grona tegorocznych finalistów Nordic Game Discovery Contest.

Ovid Works tworzy 18-osobowy zespół. Dotychczas spółka otrzymała dofinansowania na łączną kwotę ok. 5,2 mln zł. Właścicielem 32,4 proc. akcji Ovid Works jest Varsav Game Studios.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT OvidWorks, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Ovid Works zadebiutuje na NewConnect 31 lipca

    Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Ovid Works na rynku NewConnect na piątek, 31 lipca 2020 r.

  • January Ciszewski zainwestował w Ovid Works

    Varsav Game Studios sprzedało 10 proc. akcji Ovid Works. Połowę pakietu kupił January Ciszewski, inwestor znany z takich spółek jak Columbus Energy, JR Holding, One More Level, Setanta czy SYNERGA.fund.

  • Ovid Works o krok od debiutu na NewConnect

    Studio gamingowe z Warszawy złożyło dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka liczy na debiut na tzw. małej giełdzie jeszcze w I półroczu br. Ovid Works w ciągu najbliższych kilku miesięcy zaprezentuje swój flagowy tytuł Metamorphosis, prowadząc równocześnie prace nad Falling Star oraz grą multiplayer realizowaną wspólnie z Awaken Realms.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR