Pandemia koronawirusa wyhamowała sprzedaż Oponeo.pl w marcu

Omawiane walory:

Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez Oponeo.pl w marcu 2020 roku wyniosła 68,98 mln zł, co oznacza spadek o 8 proc. r/r. Spółka tłumaczy niższy wynik przesunięciem sezonu wymiany opon na letnie oraz pandemią koronawirusa.

Oponeo.pl, wyniki, opony, akcje, rekord

Źródło: Oponeo.pl

Internetowy dystrybutor opon i felg w lutym zanotował 68,98 mln zł przychodów ze sprzedaży. Narastająco przychody za cały pierwszy kwartał 2020 r. były nieznacznie mniejsze w ujęciu r/r i wyniosły 155,68 mln zł.

– Na wielkość przychodów uzyskanych w marcu 2020 roku wpłynęło przesunięcie sezonu wymiany opon wynikające z warunków pogodowych (znacząco niższe temperatury w marcu 2020 roku w porównaniu z marcem 2019 roku) oraz spadek zamówień w Polsce i w krajach europejskich (w szczególności we Włoszech, Francji i Hiszpanii), w których ogłoszony został stan epidemii w związku z rozpowszechnianiem się wirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19 – informuje Oponeo.pl.

oponeo,przychody,marzec

Przychody Oponeo.pl w ujęciu miesięcznym. Źródło: Opracowanie własne.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka podkreśliła, że z uwagi na brak możliwości oszacowania czasu trwania obecnej sytuacji oraz dalszego jej rozwoju, a także z uwagi na nieprzewidywalność czynników zewnętrznych, nie jest możliwe przedstawienie precyzyjnych danych liczbowych, dotyczących wpływu obecnej sytuacji na przychody finansowe spółki w kolejnych miesiącach.

Grupa Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. We wtorek kurs akcji spółki spadł o 0,55 proc. do 18,10 zł. Obecna kapitalizacja Oponeo.pl przekracza ćwierć miliarda złotych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR