Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PCC Rokita dostała zielone światło na uruchomienie VII programu emisji obligacji

Opublikowano: 2019-06-06 18:34:01

Omawiane walory:

Weteran i jeden z najsolidniejszych emitentów na rynku Catalyst wkrótce może wrócić z kolejnymi ofertami. W czwartek KNF zatwierdziła prospekt emisyjny dla obligacji za maksymalnie 200 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego dała dolnobrzeskiej spółce chemicznej zielone światło na emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł. Będzie to już siódmy program realizowany przez grupę PCC Rokita. Z VI programu, wartego 300 mln zł, PCC Rokita skorzystała w niewielkim zakresie. Dotychczas spółka wyemitowała tylko jedną serię papierów serii FA o wartości 22 mln zł. Z kwietniowej oferty skorzystało 985 inwestorów, którzy złożyli zapisy na 618.346 obligacji (w puli było tylko 220 tys. papierów). Średnia stopa alokacji w wyniosła 35,58 proc., a średnia stopa redukcji przekroczyła 64 proc.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. PCC Rokita jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. Na Catalyst znajduje się obecnie 13 serii obligacji spółki.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PCCRokita)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku