PCC Rokita dostała zielone światło na uruchomienie VII programu emisji obligacji

Omawiane walory:

Weteran i jeden z najsolidniejszych emitentów na rynku Catalyst wkrótce może wrócić z kolejnymi ofertami. W czwartek KNF zatwierdziła prospekt emisyjny dla obligacji za maksymalnie 200 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego dała dolnobrzeskiej spółce chemicznej zielone światło na emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł. Będzie to już siódmy program realizowany przez grupę PCC Rokita. Z VI programu, wartego 300 mln zł, PCC Rokita skorzystała w niewielkim zakresie. Dotychczas spółka wyemitowała tylko jedną serię papierów serii FA o wartości 22 mln zł. Z kwietniowej oferty skorzystało 985 inwestorów, którzy złożyli zapisy na 618.346 obligacji (w puli było tylko 220 tys. papierów). Średnia stopa alokacji w wyniosła 35,58 proc., a średnia stopa redukcji przekroczyła 64 proc.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. PCC Rokita jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. Na Catalyst znajduje się obecnie 13 serii obligacji spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR