PCC Rokita nawiązała współpracę z chińskim partnerem ws. produkcji węglanów

Omawiane walory:

PCC Rokita podpisała z chińską Shandong Shida Shenghua Chemical Group umowę o współpracy, dotyczącą rozpoczęcia przygotowań do inwestycji w zakresie produkcji węglanów organicznych i ich sprzedaży na terenie Europy.

Węglany te mają zastosowanie m.in. do produkcji baterii dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Inwestycja będzie zlokalizowana na terenie należącym do spółki, położonym w Brzegu Dolnym. Dodatkowo strony umowy uzgodniły, że ich współpraca może zostać rozszerzona na terytorium Niemiec.

– Pierwszy etap projektu miałby obejmować budowę instalacji o zdolności produkcyjnej 20 tys. t/rok. W ramach współpracy strony podejmą także działania umożliwiające określenie możliwości dalszego rozwoju i inwestycji w ramach drugiego etapu projektu, przewidującego produkcję poszerzonego portfolio komponentów do baterii. Wstępny, szacunkowy koszt pierwszego etapu projektu przewidywany jest na kwotę około 22 mln euro (około 95 mln zł wg kursu NBP na dzień 11 marca 2019 r.) – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na mocy umowy strony ustaliły m.in., że zostanie utworzona w Polsce spółka do realizacji projektu (spółka celowa), Shida udzieli spółce celowej licencji na korzystanie z technologii produkcji węglanów organicznych, oraz że PCC Rokita dostarczy media konieczne do produkcji węglanów organicznych do spółki celowej.

W spółce celowej Shida będzie posiadała 51 proc. a PCC Rokita 49 proc. udziałów, przy czym każdemu ze wspólników będzie przysługiwać na zgromadzeniu wspólników, jak i również w pozostałych organach spółki celowej, 50 proc. głosów z posiadanych udziałów. Kapitał zakładowy spółki celowej we wstępnej fazie projektu będzie wynosił 5 mln zł.

Ponadto wejście umowy w życie jest zależne od szeregu warunków m. in. uzyskania zgód stosownych organów i instytucji oraz potwierdzenia możliwości produkcji w Europie przez spółkę celową na bazie licencjonowanej technologii Shida.

W umowie przewidziano następujące zapisy, gwarantujące stronom możliwość jej rozwiązania:

  • niedojście do skutku rozszerzenia współpracy na terytorium Niemiec,
  • nieuzgodnienie zasad dostawy mediów do spółki celowej, warunków udzielenia licencji spółce celowej oraz warunków użytkowania gruntu przez spółkę celową,
  • jeśli któraś ze stron umowy stwierdzi niesatysfakcjonujące wyniki analizy finansowej projektu, w tym nie będzie akceptowalny poziom przewidywanych nakładów związanych z realizacją inwestycji, bądź pojawi się problem z pozyskaniem finansowania dla projektu, wymieniono.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR