PCC Rokita oferuje obligacje z 5-proc. kuponem

Omawiane walory:

Zapisy w ramach pierwszej w tym roku emisji obligacji spółki PCC Rokita potrwają do 6 czerwca. W puli jest 250 tys. pięcioletnich papierów serii EA. Oprocentowane obligacji jest stałe i wynosi 5 proc. w skali roku.

Wartość nominalna oferty PCC Rokita wynosi 25 mln zł. Pierwszeństwo przy przydziale puli mają inwestorzy, którzy wzięli udział w majowej emisji z 2013 roku (seria AD). Cena nominalna jednego waloru oraz minimalna wartość zapisu wynoszą 100 zł. Przydział obligacji zaplanowano na 7 czerwca 2017 r.

Zapisy na obligacje można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM oraz przez stronę internetową www.bdm.pl.

– W pierwszej kolejności obligacje serii EA zostaną przydzielone inwestorom, którym przydzielono w dniu 28 maja 2013 roku obligacje serii AD, a którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapis lub zapisy na Obligacje serii EA. Każdemu z takich inwestorów w pierwszej kolejności przydzielone zostaną obligacje serii EA w łącznej liczbie nie mniejszej niż łączna liczba obligacji serii AD przydzielonych danemu inwestorowi w dniu 28 maja 2013 r., ale równocześnie nie większej niż łączna ilość Obligacji serii EA objętych prawidłowo złożonymi i opłaconymi zapisami. – czytamy w komunikacie.

Papiery serii EA docelowo mają zadebiutować na Catalyst w lipcu. Obecnie na rynku obligacji notowanych siedem serii papierów dłużnych spółki chemicznej z Brzegu Dolnego.

Termin wykupu obligacji ustalono na 7 czerwca 2022 r. Spółka zastrzegła sobie prawo wcześniejszego wykupu (całej serii), za dodatkowym wynagrodzeniem 0,05 proc. nominalnej wartości obligacji za każde 30 dni przed terminem wykupu. Maksymalny limit premii ustalono na 0,6 proc. >> Zobacz także szczegółowe omówienie sprawozdania PCC Rokita po wynikach za I kw. 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR