PCC Rokita rekomenduje 8,31 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd PCC Rokita rekomenduje przeznaczenie 164,98 mln zł z zysku za 2018 r. na dywidendę. Kurs akcji dolnobrzeskiej spółki rośnie dziś o ponad 5 proc.

– Zarząd rekomenduje podział zysku w ten sposób, aby na kapitał zapasowy spółki została przekazana większa część zysku, niż ta przekazana z zysku za rok 2017. Zważywszy na fakt, że w roku 2018 spółka wypracowała wyższy zysk niż w roku 2017, zarząd rekomenduje tym samym, żeby na kapitał zapasowy spółki została przekazana zarówno procentowo, jak i wartościowo większa część zysku niż w roku ubiegłym, tj. kwota w wysokości 80.831.272,84 zł – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednocześnie zarząd zarekomendował, aby walne zgromadzenie spółki przeznaczyło pozostałą kwotę z podziału zysku na wypłatę dywidendy w wysokości 164.980.923 zł, tj. w takiej samej kwocie, jak dywidenda wypłacona za rok 2017.

Kalendarium dywidend PCC Rokita

Zarząd zaproponował by dniem dywidendy/dniem nabycia praw do dywidendy był 24 kwietnia 2019 r. Dniem wypłaty dywidendy będzie 8 maja 2019 r.

W kwietniu ub.r. zwyczajne walne zgromadzenie PCC Rokita podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku za 2017 r., w której postanowiło przeznaczyć 164,98 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, czyli 8,31 zł na jedną akcję.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR