Pekabex: Rozmowy ws. przejęcia w Niemczech są mocno zaawansowane

Omawiane walory:

Zarząd Pekabeksu ocenia, że proces przejęcia spółki w Niemczech jest mocno zaawansowany i wkrótce zostanie sfinalizowany, poinformowali prezes Robert Jędrzejowski i wiceprezes Beata Żaczek. Zarząd w przyszłości nie wyklucza kolejnych akwizycji za granicą.

pekabex

(Fot. spółka)

– Kupujemy rentowną firmę, dość dobrze zarządzaną, sprzedawaną ze względu na sukcesję, co jest dość częste w Niemczech. Będziemy płacić całość gotówką. Spółka nie wymaga wielkich inwestycji. Proces jest mocno zaawansowany – powiedział Jędrzejowski o przedmiocie akwizycji, podczas wideokonferencji.

– Staramy się jak najszybciej, myślę, że niedługo – dodała Żaczek, pytana o możliwy termin finalizacji przejęcia.

Prezes zapowiedział, że jeśli wyniki tego przejęcia, pierwszego poza granicami Polski, będą pozytywne, to „oczywiście będziemy kontynuować ten trend”.

W lutym 2020 r. Pekabex podał, że rozpoczął rozmowy potencjalnie zmierzające do nabycia 100 proc. udziałów w spółce prawa niemieckiego, będącej jedynym właścicielem niemieckiego producenta elementów prefabrykowanych z betonu, zlokalizowanego w północnej Bawarii. Zaoferowana kwota nabycia udziałów wynosiła 14,8 mln euro.

W lipcu spółka poinformowała, że osiągnęła wstępne porozumienie w rozmowach zmierzających do nabycia 100% udziałów w potencjalnym celu przejęcia za 12,25 mln euro.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Pekabex)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR