PFR przyznał JSW 1 mld zł pożyczki w ramach wsparcia z tarczy antykryzysowej

Omawiane walory:

Polski Fundusz Rozwoju przyznał Jastrzębskiej Spółce Węglowej wsparcie finansowe w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm". Wsparcie zostanie udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł.

jsw, pfr, pożyczka, tarcza, antykryzysowa,

(Fot. spółka)

– Uruchomienie pożyczki nastąpi po podpisaniu umowy i spełnieniu przez JSW warunków zawieszających obejmujących w szczególności podpisanie umowy międzywierzycielskiej pomiędzy m.in. spółką, PFR oraz wierzycielami finansowym spółki – czytamy w komunikacie.

Podpisanie umowy powinno nastąpić niezwłocznie po uzgodnieniu jej treści.

– Wypłata pożyczki zgodnie z aktualnymi warunkami regulaminu wsparcia w ramach tarczy finansowej ma nastąpić nie później niż do końca 2020 roku – czytamy dalej.

Ostateczny okres na spłatę zobowiązań wynikających z tytułu udzielonej pożyczki przypada 30 września 2024 r.

Zgodnie z obecnym projektem umowy pożyczki, do ważniejszych jej postanowień należą:

  1. nierekomendowanie przez zarząd JSW w okresie trwania wsparcia uchwalenia przez walne zgromadzenie dywidendy, zaliczki na poczet dywidend lub wypłaty jakiegokolwiek innego wynagrodzenia, w tym wynagrodzenia z tytułu umorzenia akcji lub innej kwoty od lub w odniesieniu do swego kapitału zakładowego,
  2. brak możliwości, bez uprzedniej zgody PFR, podejmowania działań skutkujących: zmianą formy prawnej, podziałem lub fuzją, połączeniem, konsolidacją lub restrukturyzacją.

– Jednocześnie zarząd informuje, iż decyzja PFR w zakresie wsparcia w postaci pożyczki preferencyjnej nie została jeszcze podjęta – czytamy dalej.

W połowie lipca JSW podała, że wystąpiła z wnioskiem o pozyskanie finansowania w ramach tarczy antykryzysowej w maksymalnej kwocie 1,75 mld zł. W sierpniu zarząd informował, że liczy na otrzymanie tych środków jesienią.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla Koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o jsw)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR