PKB w USA niższy od prognoz, giełdy znów w dół

Wzrost gospodarczy w USA w III kwartale był słabszy od prognoz analityków, ale lepszy niż w II kwartale – wyniósł 2 proc. wobec oczekiwanych 2,5 proc. Odczyty deflatora PKB i PCE core okazały się zgodne z szacunkami.

PKB annualizowany to hipotetyczna zmiana PKB w ciągu roku, przy założeniu, że dynamika jego zmiany byłaby w tym czasie taka sama jak ostatni odczyt z kwartału na kwartał.

Opublikowane przez Departament Handlu USA dane są słabsze od prognoz. Rynek oczekiwał odczytu zbliżonego do opublikowanych przed miesiącem szacunków, czyli na poziomie 2,5 proc. Ostateczne dane na temat dynamiki PKB w III kwartale 2011 roku zostaną opublikowane 22 grudnia.

W reakcji na informacje kontrakty terminowe na giełdy w USA zanurkowały – na S&P500 i Nasdaq tracą 0,5 proc, a na Dow Jones 0,3 proc. W ślad za nimi podążają indeksy w Europie. DAX i CAC spadły pod kreskę i tracą ok. 0,4 proc. Przed godziną 15:00 na plusie utrzymuje się WIG20 zyskując  już tylko 0,2 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • JSW stwierdziła wystąpienie siły wyższej w zw. pandemią

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął uchwałę o wystąpieniu siły wyższej w spółce i poinformowaniu kontrahentów JSW o jej wystąpieniu oraz konsekwencjach dla części zobowiązań wynikających z zawartych umów handlowych.

 • Getin Noble Bank miał blisko 600 mln zł straty netto w 2019 r.

  Getin Noble Bank odnotował 591,55 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I- IV kw. 2019 r. wobec 460,21 mln zł straty rok wcześniej.

 • BM mBanku zaktualizował rekomendacje dla JSW i Orange Polska W nowych raportach biuro rekomenduje sprzedaż akcji węglowej spółki oraz kupno papierów telekomu.
 • Neuca sprowadziła do Polski 8 mln maseczek ochronnych, zamówiła kolejne 52 mln

  Grupa Neuca sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,50 zł za sztukę. Ponadto Neuca zakontraktowała produkcję maseczek w Chinach w liczbie 52 mln sztuk.

 • Milion potwierdzonych przypadków Ton ekonomistów i analityków rynkowych jest coraz bardziej pesymistyczny, a dane takie jak wczorajsze i zapewne dzisiejsze raczej go nie poprawią. Z perspektywy siły odbicia w gospodarce olbrzymią różnicę czyni to, w jakim stopniu w ciągu najbliższych 3 miesięcy wzrośnie stopa bezrobocia. Dlatego trudno uwierzyć w dzisiejsze pozytywne zamknięcie, szczególnie, że globalne dane o epidemii za dwa ostatnie dni są słabsze niż można byłoby oczekiwać.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR