PKN Orlen i Robert Kubica kończą współpracę z Williams Racing

Omawiane walory:

PKN Orlen oraz Robert Kubica tylko do końca sezonu będa współpracować z zespołem Rokit Williams Racing. Koncern planuje jednak pozostać w Formule 1 na sezon 2020.

Orlen, Kubica, Williams, sponsoring, formula1

(Fot. PKN Orlen)

PKN Orlen oraz Robert Kubica nie będą kontynuować współpracy z zespołem Williamsa w sezonie 2020. Z końcem sezonu jedyny Polak w Formule 1 odejdzie z zespołu, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Nieoficjalnie mówiło się, że wsparcie koncernu wynosiło 10 mln euro za pierwszy rok, a zaangażowanie Orlenu miało potrwać 2 lata. Ponadto kontrakt PKN Orlen z zespołem Williamsa miał być tak skonstruowany, że koncern będzie wspierał zespół finansowo tylko pod warunkiem, że Robert Kubica będzie jednym z dwóch podstawowych kierowców. Niestety, słaba forma zespołu i brak perspektyw poprawy skłoniła Kubicę do zakończenia współpracy z zespołem. Z tego powodu Orlen także podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu współpracy z Williamsem. Jednak pokaźne zyski wizerunkowe i biznesowe skłaniają koncern do pozostania w Formule 1. Nieoficjalnie mówi się, że Orlen już prowadzi rozmowy na ten temat z innymi zespołami.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • PKN Orlen ma porozumienie z Energą i Eneą w sprawie elektrowni Ostrołęka C

  PKN Orlen zawarł porozumienie ze spółkami Energa i Enea, dotyczące kierunkowych zasad kontynuacji współpracy przy budowie elektrowni Ostrołęka C realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka. Porozumienie to przewiduje kontynuację inwestycji ze zmianą założeń technologicznych z technologii węglowej na technologię opartą na paliwie gazowym.

 • Alior Bank przejmuje Ruch za 1 zł

  Alior Bank podpisał z Lurena Investments przedwstępną umowę, w ramach której nabędzie 100 proc. udziałów w kapitale Ruchu za cenę 1 zł. Równolegle bank zawarł umowę inwestycyjną z Orlenem, PZU oraz PZU Życie, zgodnie z którą płocki koncern obejmie pozycję podmiotu dominującego w akcjonariacie Ruchu.

 • GPW liderem wzrostów w Europie, duża w tym zasługa PKO BP

  Drożejące po wynikach akcje PKO BP, odreagowujący przecenę CD Projekt, dobre nastroje na świecie i wczorajsze mocne wzrosty na Wall Street - oto główne powody dzisiejszych ponad 2-proc. wzrostów WIG20. Na horyzoncie jednak zbierają się czarne chmury.

 • Wzrosty przy obrotach na pół gwizdka, CD Projekt powyżej 400 zł za akcję

  Nadzieje związane z odmrażaniem gospodarek i lepsze od prognoz dane z Niemiec okazały się dla inwestorów ważniejsze niż strach przed "nową zimną wojną". Jednak poniedziałkowe wzrosty na giełdach mają jeden poważny mankament: są poparte bardzo niskimi obrotami, głównie z powodu nieobecności graczy z USA i Londynu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR