StockWatch.pl

PKN Orlen i Robert Kubica kończą współpracę z Williams Racing

Omawiane walory:

PKN Orlen oraz Robert Kubica tylko do końca sezonu będa współpracować z zespołem Rokit Williams Racing. Koncern planuje jednak pozostać w Formule 1 na sezon 2020.

Orlen, Kubica, Williams, sponsoring, formula1

(Fot. PKN Orlen)

PKN Orlen oraz Robert Kubica nie będą kontynuować współpracy z zespołem Williamsa w sezonie 2020. Z końcem sezonu jedyny Polak w Formule 1 odejdzie z zespołu, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Nieoficjalnie mówiło się, że wsparcie koncernu wynosiło 10 mln euro za pierwszy rok, a zaangażowanie Orlenu miało potrwać 2 lata. Ponadto kontrakt PKN Orlen z zespołem Williamsa miał być tak skonstruowany, że koncern będzie wspierał zespół finansowo tylko pod warunkiem, że Robert Kubica będzie jednym z dwóch podstawowych kierowców. Niestety, słaba forma zespołu i brak perspektyw poprawy skłoniła Kubicę do zakończenia współpracy z zespołem. Z tego powodu Orlen także podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu współpracy z Williamsem. Jednak pokaźne zyski wizerunkowe i biznesowe skłaniają koncern do pozostania w Formule 1. Nieoficjalnie mówi się, że Orlen już prowadzi rozmowy na ten temat z innymi zespołami.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR