PlayWay dostanie ponad 11 mln zł dywidendy z Frozen District

Omawiane walory:

Frozen District - spółka zależna PlayWay - wypłaci w tym roku 14 mln zł dywidendy. Z tej kwoty na konto giełdowej spółki trafi 11,2 mln zł. Kurs akcji PlayWay rośnie we wtorek rano o 1,76 proc., a za jedną akcję zapłacimy 491,50 zł.

playway, frozen, district, dywidenda, gaming, akcje,

PlayWay dostanie ponad 11 mln zł dywidendy od Frozen District

W 2019 roku Frozen District wypracowało 18,92 mln zł zysku netto. Zarząd zdecydował, że do wspólników spółki trafi 14 mln zł dywidendy. PlayWayowi przypadnie kwota 11,2 mln zł.

W ubiegłym roku dywidenda z Frozen District była jeszcze wyższa. Spółka podzieliła łącznie 19 mln zł. Na konto PlayWay wpłynęło wówczas 15,22 mln zł.

Frozen District razem z PlayWay jest wydawcą gry House Flipper, stworzonej przez studio Empyrean. Gra zadebiutowała 17 maja 2018 roku na PC-tach i odniosła na świecie wielki sukces. Obecnie na platformie Steam 86 proc. z ponad 23 tys. recenzji użytkowników jest pozytywnych.

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR