PlayWay: Epidemia nakręca nam sprzedaż gier oraz migrację do nas zespołów developerskich [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Gościem wtorkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Krzysztof Kostowski, prezes obecnie drugiej największej spółki gamingowej notowanej na warszawskiej giełdzie.

PlayWay ,wyniki,zysk,kwartał,2019

Krzysztof Kostowski, prezes zarządu PlayWay (Fot. spółka)

Prezes PlayWay przyznał, że początek roku był pracowitym okresem. Spółki z grupy wydały m.in. Tank Mechanic Simulator na PC oraz szereg konsolowych wersji gier, w tym Thief Simulator na Xbox One. Oba wymienione tytuły błyskawicznie zwróciły koszty produkcji i marketingu. W całym pierwszym kwartale PlayWay zanotował istotny wzrost sprzedaży gier, co było zasługa nie tylko licznych premier, ale też skutkiem epidemii. Krzysztof Kostowski obserwuje też większą liczbę zespołów zainteresowanych współpracą.

– Epidemia póki co nakręca nam sprzedaż oraz migrację do nas ludzi i zespołów developerskich. (…) To jest znaczący przyrost (przychodów w pierwszym kwartale – przyp. red.). Na uwagę zasługuje utrzymywanie się dobrej sprzedaży starszych gier, nawet poza okresem wyprzedaży – powiedział na czacie z inwestorami w StockWatch.pl Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

Prezes PlayWay dodał, że krótkoterminowo nie widzi problemów.

– Gry sprzedają się bardzo dobrze, a nowe zespoły pozyskujemy ze zdwojoną siłą. Co będzie długoterminowo, tego nie wiemy. Jeśli rząd USA będzie wspomagał ludność przelewami, to możemy się okazać beneficjentem. Ale nie chciałbym przesądzać, co będzie za 18 miesięcy – dodał Kostowski.

>> Zapis całego spotkania z Krzysztofem Kostowskim, prezesem PlayWay znajdziesz tutaj

W tegorocznym planie wydawniczym PlayWay ma kilkadziesiąt premier. Wśród nich najbardziej liczy na sukces Junkyard Simulator, Builders of Egypt oraz Bum Simulator. Dodał, że obecnie największe wishlisty (liczba osób zainteresowanych zakupem gry na Steam) mają gry Bum Simulator i Builders of Egypt.

Podczas spotkania online padło też pytanie o aktualną sprzedaż nowej wersji House Flipper, gry która okazałą się hitem na PC, ale już w wersji konsolowej zaliczyła słabszy debiut. Prezes odpowiedział, że obecnie sytuacja wygląda lepiej, a wolumeny sprzedaży zbliżają się do poziomów uzyskiwanych przez Car Mechanic Simulator.

– Sam debiut CMS konsola był niewątpliwie mocnym otwarciem, a szczyt sprzedażowy HF był słabszy na początku. Badając wykresy już po tygodniu od rozpoczęcia sprzedaży można powiedzieć, że HF zaczyna zbliżać się do sprzedaży CMS z analogicznego okresu – powiedział prezes.

Obecnie trwają przygotowania do debiutu na GPW około 20 spółek z grupy PlayWay. Kostowski podzielił się też spostrzeżeniami dot. najlepiej i najgorzej zarządzanymi spółki z grupy.

– Do najlepszych zaliczyłbym kilka młodych podmiotów jak np. StrategyLabs (postępy w grze Builder of Egypt), GameHunters (marketing Gunsmith Simulator), GameIncubator (Animal Shelter), Rebelia (wielkość gry vs wielkość zespołu). Jeśli chodzi o większe podmioty to Frozen District (House Flipper, porty i DLC), DeGenerals (dobra jakość Tank Mechanic i pomysły na rozwój) – ocenił prezes PlayWay.

Prezes PlayWay nie planuje zmiany polityki dywidendowej. Obecna zakłada, że zarząd będzie rekomendował wypłatę za poprzedni rok obrotowy w wysokości minimum 90 proc. zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym.

– Dla mnie każda wypłata to udowodnienie, że zysk nie jest tylko księgowy, a realny. Mimo, że nie jest to modne, to zysk upatruję w dywidendzie, a nie sprzedaży akcji – napisał prezes.

W 2019 roku PlayWay przeznaczyła na dywidendę cały zysk, a rok wcześniej ponad 99 proc. zysku.

>> PlayWay – analiza techniczna na życzenie

PlayWay jest jednym z największych w producentów i wydawców gier w Polsce. Spółka posiada obecnie udziały w ponad 50 studiach deweloperskich odpowiadających za powstawanie ponad 100 gier. PlayWay może się pochwalić globalnymi sukcesami sprzedażowymi w postaci m.in serii Car Mechanic Simulator czy House Flipper. Przy pierwszej produkcji spółka nawiązała współpracę z najsłynniejszymi światowymi producentami samochodów luksusowych, takich jak: Mercedes-Benz, Maserati, Bentley, Pagani, DeLorean. W środę pod koniec sesji kurs akcji spółki rośnie o 2,6 proc. do 338,50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW broni się przed wyprzedażą, w grze mBank, CD Projekt i Eurocash

  Warszawska giełda próbuje odrabiać poranne straty wywołane narastającymi na świecie obawami przed drugą falą zachorowań na COVID-19. Pomaga to, że uwagę rodzimych inwestorów bardziej niż spadki w Europie, absorbują wyniki i doniesienia ze spółek.

 • PlayWay rzuca cały zysk na dywidendę

  Trzecia największa spółka gamingowa na GPW na tegoroczną dywidendę chce przeznaczyć ponad 62 mln zł, czyli cały zysk za 2019 r. plus pulę środków z lat wcześniejszych. Proponowana stawka na akcję to 9,46 zł.

 • 4 spółki gamingowe, które wypłacą dywidendę w 2020 r.

  Pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys gospodarczy zmuszają spółki do zaciśnięcia pasa. Jednak sektor gamingowy wydaje się być odporny na te problemy, a kilku deweloperów w tym roku planuje nawet podzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

 • Inwestorzy ruszyli na zakupy, w grze CCC, PlayWay i Jujubee

  Duże spółki ciągną warszawskie indeksy do góry. Pomagają wczorajsze mocne wzrosty na Wall Street i dobrze przyjęte wyniki tamtejszych spółek. Tłem dla dzisiejszej sesji są bardzo słabe dane makroekonomiczne z Europy.

 • PlayWay miał 87 mln zł zysku netto w 2019 r.

  PLAYWAY odnotował 86,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 47,02 mln zł zysku rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR