PlayWay: GamePlanet będzie produkować minimum kilkanaście gier rocznie

Omawiane walory:

GamePlanet, w którym PlayWay docelowo będzie posiadać 72,4 proc. udziału, wybrało ponad 20 preprodukcji i planuje produkować minimum kilkanaście gier rocznie, przy bardzo dużym wsparciu jednego z głównych akcjonariuszy tj. Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowca w Płocku.

(Fot. PlayWay/FB)

31 lipca br. PlayWay nabył od osoby fizycznej 94,1 tys. szt. (94,1 proc. w kapitale zakładowym) spółki GK III S.A. za kwotę 19,8 tys. zł. Jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie GK III dokonało zmiany nazwy firmy GK III na GamePlanet.

– Również w dniu 31.07.2020 r. zostało uchwalone podwyższenie kapitału zakładowego, w wyniku którego GamePlanet pozyska od podmiotów trzecich kwotę 1,35 mln zł na dalszy rozwój – czytamy w komunikacie.

Ostatecznie udział PlayWay w kapitale zakładowym GamePlanet będzie wynosił 72,4 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Głównym przedmiotem działalności GamePlanet będzie skupowanie pomysłów (preprodukcji) na gry i ich dalsze wdrożenie do pełnej produkcji w ramach grupy kapitałowej spółki.

– Obecnie zostało wybranych już ponad 20 preprodukcji. Docelowo GamePlanet będzie produkować minimum kilkanaście gier rocznie, przy bardzo dużym wsparciu jednego z głównych akcjonariuszy, tj. Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowca w Płocku – napisano w komunikacie.

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR