PlayWay ustalił datę premiery konsolowej wersji House Flippera. Kurs akcji atakuje nowe szczyty

Omawiane walory:

PlayWay'owy bestseller pomyślnie przeszedł proces certyfikacji na konsole Xbox One oraz Playstation 4. Wstępnie premiera gry planowana jest na 27-28 lutego 2020 r.

PlayWay, gry, premiera, konsole

Fot. materiały prasowe PlayWay

– Za wydanie gry w formie dystrybucji cyfrowej odpowiada twórca gry tj. spółka zależna Frozen District Sp.o.o. z siedzibą w Krakowie, w której to PlayWay posiada 80 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Zewnętrzny wydawca będzie prowadził dystrybucje jedynie na rynku japońskim – czytamy w komunikacie.

House Flipper w wersji na komputery osobiste zadebiutował 17 maja 2018 roku. Symulator, w którym kupujemy, remontujemy i sprzedajemy nieruchomości, niespodziewanie stał się bestsellerem na Steamie. We wrześniu ubiegłego roku PlayWay pochwalił się milionem sprzedanych egzemplarzy. Inwestorzy liczą, że gra w wersji na konsole Xbox One oraz Playstation 4 powtórzy ten sukces.

Obecnie średnia ocen House Flippera w serwisie Metacritic to 68/100 wg dziennikarzy i 7,4/10 wg użytkowników. Z kolei w serwisie Steam gra uzbierała blisko 17 tys. recenzji, z czego 86 proc. jest pozytywnych.

6 giełdowych producentów gier z najciekawszymi premierami na 2020 rok

W poniedziałek w południe kurs akcji PlayWay rośnie o 4,7 proc. do 334 zł. Momentami za jeden walor spółki płacono rekordowe 342,50 zł. Rajd na akcjach PlayWay rozpoczął się na przełomie listopada i grudnia ub.r. To właśnie wtedy spółka opublikowała świetne wyniki kwartalne, a kurs akcji zaatakował rekordy w okolicach 200 zł. Od tego momentu kapitalizacja spółki urosła o 87 proc. i wynosi obecnie 2,2 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • WIG20 zjeżdża na boczny tor, w tle rekordy PlayWay i Ten Square Games Malejący strach przed koronawirusem i nowe historyczne rekordy indeksu Nasdaq poprawiają nastroje na globalnych giełdach. GPW ma jednak problemy z wpisaniem się w tę ogólnoświatową tendencję, oddając część zysków wypracowanych na otwarciu. Świetnie radzą sobie jedynie spółki gamingowe i Polnord.
 • 6 giełdowych producentów gier z najciekawszymi premierami na 2020 rok

  Hossa wśród producentów gier wideo trwa w najlepsze, a nowe rekordy dosłownie wiszą w powietrzu. Według wyliczeń StockWatch.pl, w 2020 r. polskie studia planują wypuścić na rynek kilkaset tytułów. Wśród nich jest kilka produkcji, które będą budzić olbrzymie emocje wśród inwestorów.

 • Solidne odbicie na GPW, w centrum uwagi rekordy CD Projektu i PlayWay

  Strach przed epidemią koronawirusa nieco zelżał, a inwestorzy skupili się na innych tematach. Jednym z nich są najnowsze wyniki finansowe spółek. W centrum uwagi jest także branża gamingowa, gdzie padają nowe rekordy kapitalizacji.

 • Koronawirus paraliżuje rynki, w grze Millennium i PlayWay

  Koronawirus psuje nastroje na GPW, ale kredyty frankowe i niskie ceny ropy jeszcze bardziej. Poniedziałkowa sesja upływa pod znakiem spadków akcji banków. Najsłabiej wypada Millennium, który rozczarował wynikami kwartalnymi.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR