PlayWay ustalił datę premiery konsolowej wersji House Flippera. Kurs akcji atakuje nowe szczyty

Omawiane walory:

PlayWay'owy bestseller pomyślnie przeszedł proces certyfikacji na konsole Xbox One oraz Playstation 4. Wstępnie premiera gry planowana jest na 27-28 lutego 2020 r.

PlayWay, gry, premiera, konsole

Fot. materiały prasowe PlayWay

– Za wydanie gry w formie dystrybucji cyfrowej odpowiada twórca gry tj. spółka zależna Frozen District Sp.o.o. z siedzibą w Krakowie, w której to PlayWay posiada 80 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Zewnętrzny wydawca będzie prowadził dystrybucje jedynie na rynku japońskim – czytamy w komunikacie.

House Flipper w wersji na komputery osobiste zadebiutował 17 maja 2018 roku. Symulator, w którym kupujemy, remontujemy i sprzedajemy nieruchomości, niespodziewanie stał się bestsellerem na Steamie. We wrześniu ubiegłego roku PlayWay pochwalił się milionem sprzedanych egzemplarzy. Inwestorzy liczą, że gra w wersji na konsole Xbox One oraz Playstation 4 powtórzy ten sukces.

Obecnie średnia ocen House Flippera w serwisie Metacritic to 68/100 wg dziennikarzy i 7,4/10 wg użytkowników. Z kolei w serwisie Steam gra uzbierała blisko 17 tys. recenzji, z czego 86 proc. jest pozytywnych.

6 giełdowych producentów gier z najciekawszymi premierami na 2020 rok

W poniedziałek w południe kurs akcji PlayWay rośnie o 4,7 proc. do 334 zł. Momentami za jeden walor spółki płacono rekordowe 342,50 zł. Rajd na akcjach PlayWay rozpoczął się na przełomie listopada i grudnia ub.r. To właśnie wtedy spółka opublikowała świetne wyniki kwartalne, a kurs akcji zaatakował rekordy w okolicach 200 zł. Od tego momentu kapitalizacja spółki urosła o 87 proc. i wynosi obecnie 2,2 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR