Podaż poczuła krew – analiza techniczna AUD/USD

Notowania pary AUD/USD dotarły do ważnej strefy podażowej, gdzie pierwsi traderzy zwęszyli okazję do zajęcia krótkiej pozycji. Jeżeli opór w rejonie 0,7740 wytrzyma, kurs ma szansę na poważną wyprzedaż.

(Fot. DP/StockWatch.pl)

W piątek kurs dolara australijskiego do amerykańskiego spadł o 0,6 proc. Powrót w okolice 0,77 wyrysuje ciekawą okazję swing tradingową. Pozycje krótkie w tym rejonie ze stop lossem powyżej ostatniego szczytu mogą dać bardzo atrakcyjny stosunek zysku do ryzyka.

W interwale dziennym widać istotną dywergencję pomiędzy wykresem a wskaźnikami MACD i oscylatorem stochastycznym, co świadczy o słabnącym popycie. Ponadto kurs zawrócił po zetknięciu się z górną wstęgą Bollingera. Jeżeli podaż przejmie inicjatywę, zasięgiem dla spadków będzie 0,7520, a następnie 50- i 61,8-proc. zniesienie Fibonacciego (0,7450, 0,7380).

Kliknij, aby powiększyć

Nadchodzący tydzień przyniesie istotne odczyty z gospodarek Australii oraz USA. W poniedziałek inwestorzy poznają bazowe zamówienia środków trwałych oraz indeks podpisania umów kupna domów z USA. We wtorek odczyt PKB Stanów Zjednoczonych za IV kw. – ważny w kontekście kolejnych podwyżek stóp procentowych, a także przemówienie prezydenta Donalda Trumpa. Z kolei w środę równie istotna publikacja PKB Australii oraz wskaźnik ISM dla przemysłu z USA. Na koniec tygodnia w piątek warto zwrócić uwagę na amerykański wskaźnik ISM dla usług. Wspomniane publikacje gospodarcze z USA rzucą więcej światła na dalszą ścieżkę podwyżek kosztu pieniądza – kolejna decyzja FOMC już 15 marca.

Przykładowe założenia transakcji spekulacyjnej na AUD/USD wg stanu na 26 lutego 2017 r.

Sprzedaż 0,77
Stop Loss 0,78
Take Profit 0,7380
Ryzyko 100 pipsów
Zysk 320 pipsów

Niniejszy artykuł powstał w celach edukacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). StockWatch.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, czy utratę zysków, które mogą wyniknąć pośrednio lub bezpośrednio z wykorzystania tych informacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR