Pogoda namieszała w listopadowych wynikach Oponeo.pl

Omawiane walory:
Internetowy dystrybutor opon i felg w szczycie sezonu wymiany opon na zimowe wypracował 160,98 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 3 proc. mniej niż przed rokiem. Dane miesięczne wskazują, że w tym roku kierowcy z zakupami nie czekali do ostatniej chwili.
oponeo,przychody,listopad

(Fot. Oponeo.pl)

Listopad to dla biznesu Oponeo.pl najważniejszy miesiąc w całym roku. Tym razem internetowy dystrybutor zanotował nieco niższy wynik, na co złożyły się dwie kwestie. Pierwsza, to wysoka baza sprzed roku, gdy szczyt sezonu wypadł właśnie w listopadzie. Druga to z kolei brak oznak zimowych warunków pogodowych w tym roku. Dodatkowo część kierowców o nowych oponach pomyślała wcześniej, co tłumaczyłoby wzrost przychodów w październiku aż o 27 proc. r/r do 146,8 mln zł.

– Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w listopadzie 2019 roku był brak oznak zimowych warunków pogodowych, w przeciwieństwie do listopada 2018 roku, który ze względu na warunki pogodowe był jednym z miesięcy szczytowej sprzedaży okresu zimowego – informuje spółka.

oponeo,przychody

Przychody Oponeo.pl w ujęciu miesięcznym. Źródło: Opracowanie własne.

Warto odnotować, że podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu, czyli szczycie sezonu wymiany opon na letnie. Również wtedy kluczową rolę odegrał czynnik pogodowy. Wcześniej rozpoczęty sezon sprawił, że spora część przychodów pojawiła się już w marcu.

Narastająco przychody za okres 1 stycznia do listopada wyniosły 823,8 mln zł, co stanowi 11-proc. wzrost w ujęciu r/r.

Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W czwartek kurs akcji spółki wzrósł o 0,9 proc. do 22,50 zł. Obecna kapitalizacja spółki przekracza 300 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR