StockWatch.pl

Polski złoty królem wtorkowej sesji – analiza techniczna EUR/PLN

Po publikacji nowego projektu ustawy regulującej kwestię kredytów walutowych inwestorzy odetchnęli z ulgą. Na fali wtorkowego optymizmu mocno zyskuje polski złoty oraz banki, które były zamieszane w kredyty frankowe.

Fot. DP/stockwatch.pl

Fot. DP/stockwatch.pl

Nowy projekt jest łagodniejszy dla sektora bankowego, ponieważ zakłada zwrot niesłusznie naliczonych spreadów. Koszt takiej operacji to około 4 mld zł, natomiast poprzedni projekt był szacowany na 60-70 mld zł. Zatem po takich wiadomościach polski złoty odetchną z dużą ulgą.

Waluty należące do Państw G10 osłabiają się względem PLN.

Waluty należące do Państw G10 osłabiają się względem PLN.

>> Bieżące analizy techniczne oraz komentarze rynkowych ekspertów z rynku walutowego znajdziesz serwisie trading.stockwatch.pl

Na wykresie pary walutowej EUR/PLN wsparcie 4.35 oraz 4.33 zostało pokonane, aktualnym celem sprzedających jest kolejna strefa popytu w okolicach poziomu 4.31.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Na poprawie nastroju zyskuje również Giełda Papierów Wartościowych, a w szczególności banki, które były zamieszane w kredyty frankowe. Wiodący optymizm powinien doprowadzić do jeszcze większego umocnienia się polskiej waluty w bieżącym tygodniu.

Raport przygotował: Dział Analiz Admiral Markets

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Obniżka podatku PIT nie obciąża budżetu państwa tak bardzo jak program Rodzina 500 plus

  Obniżony od października o punkt procentowy podatek od osób fizycznych objął osoby pracujące na etatach, umowach-zleceniach, umowach o dzieło, prowadzących działalność gospodarczą oraz emerytów i rencistów. Zdaniem ekspertów, o ile państwo ma możliwości zrekompensowania ubytku poprzez emisję długu czy nowelizację budżetu, o tyle duże miasta odczują mniejsze wpływy z podatków bardziej dotkliwie. Choć w przypadku nisko zarabiających różnice będą symboliczne, to w skali kraju obniżka będzie napędzać konsumpcję.

 • Rząd szykuje reaktywację Ministerstwa Skarbu Państwa

  Jak donosi RMF FM, w nowym rządzie ma się pojawić organ na kształt zlikwidowanego przed dwoma laty Ministerstwa Skarbu Państwa. Resort ma kontrolować wszystkie spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR