Polyslash: Debiut na NewConnect i umowa z Movie Games

Omawiane walory: , ,

Krakowskie studio dołączyło do grona emitentów na NewConnect. Na start handlu akcjami trzeba będzie poczekać, ponieważ teoretyczny kurs otwarcia sygnalizuje wzrost o 260 proc. Spółka ogłosiła dziś również, że stworzy dla Movie Games grę o roboczym tytule Drug Dealer Manager.

Dawid Ciślak, prezes zarządu Polyslash. Fot. fb/Polyslash

Punktualnie o 11:30 odbyła się uroczystość debiutu Polyslash na małej giełdzie. Handel akcjami jednak nie ruszył, ponieważ – podobnie jak na wcześniejszych sierpniowych debiutach – popyt na akcje wielokrotnie przewyższał podaż. Teoretyczny kurs otwarcia wskazuje na wzrost o blisko 260 proc. Inwestorzy są gotowi zapłacić 25 zł za jedną akcję Polyslash.

Do obrotu giełdowego trafią m.in akcje wyemitowane w ramach kampanii crowdinvestingowej przeprowadzonej w I połowie 2019 roku, w ramach której Polyslash pozyskał ponad 2 mln zł. Spółka pracuje obecnie nad kolejnymi projektami: Mech Mechanic Simulator, Tribe: Primitve Builder.

Debiutujące dzisiaj studio Polyslash jest autorem ciepło przyjętej gry We. The Revolution. Gra zebrała wiele pozytywnych recenzji oraz znalazła się na 2 miejscu na globalnej liście bestsellerów Steam. Produkcja została również dostrzeżona przez polskie środowiska kulturalne – Dawid Ciślak, reżyser gry oraz prezes zarządu spółki otrzymał nagrodę Paszport Polityki 2019 w kategorii Kultura Cyfrowa, właśnie za wyprodukowanie We. The Revolution.

Umowa z Movie Games

Polyslash podpisał umowę z Movie Games dotyczącą stworzenia gry o roboczym tytule Drug Dealer Manager. Premiera gry planowana jest na IV kwartał 2021 r.

– Na podstawie niniejszej umowy spółka jako twórca i współwydawca odpowiedzialna będzie za stworzenie gry na komputery PC, przy czym strony umowy przewidują możliwość wykonania gry na inne platformy m.in. Nintendo Switch. Movie Games jako zamawiający będzie właścicielem autorskich praw majątkowych do gry – czytamy w komunikacie.

Z tytułu realizacji zawartej umowy Polyslashowi przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe płatne w ratach miesięcznych zgodnie z harmonogramem oraz wynagrodzenie zmienne w wysokości określonego procenta zysków netto ze sprzedaży gry, płatne na podstawie miesięcznych raportów sprzedaży gry. Umowa została zawarta na czas potrzebny do jej wykonania.

– Wysokość wynagrodzenia emitenta z tytułu zawartej umowy, ze względu na specyfikę branży produkcji gier, na moment jej zawarcia jest niemożliwa do określenia lub oszacowania. Wynagrodzenie spółki uzależnione jest od ilości sprzedanych egzemplarzy gry, którą trudno przewidzieć – czytamy dalej.

Nieformalny WIG-PlayWay liczy już 10 spółek

Polyslash jest 10. spółką notowaną na warszawskim rynku z PlayWay w akcjonariacie. Grupa kierowana prze Krzysztofa Kostowskiego jest drugim największym podmiotem i posiada pakiet 35,6 proc. akcji Polyslash.

playway

Skład portfela PlayWay przed debiutem Polyslash. Źródło: StockWatch.pl

PlayWay jest jednym z większych beneficjentów mody na gaming. Liczba zespołów, dobra passa symulatorów i wypchany po brzegi plan wydawniczy robią wrażenie na niejednym inwestorze. To napędza wyceny poszczególnych spółek i całej grupy. Obecnie łączna wartość pakietów akcji kontrolowanych przez firmę Kostowskiego sięga już 0,55 mld zł. Sam PlayWay jest obecnie wyceniany na 3,18 mld zł, co daje mu trzecie po CD Projekcie i Ten Square Games miejsce w giełdowej branży.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MovieGames, playway, Polyslash, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PlayWay uruchamia nową platformę Need for Game Idea

  PLAYWAY uruchamia dziś platformę dla graczy Need for Game Idea, przygotowaną przez spółkę zależną PWay. Dostęp do platformy jest bezpłatny i jest ona dostępna we wszystkich niemal państwach świata. W dniu premiery Platformy planowane jest rozpoczęcie dystrybucji tokenów PWay przez spółkę zależną PWay.

 • WIG20 spada w okolice 1.700 pkt. PlayWay mocno w górę po wynikach

  Strach przed pandemią i ryzyko związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA psują nastroje na rynkach akcji. Spadki nie omijają Warszawy, gdzie prawie połowa spółek tanieje.

 • PlayWay miał 128 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  PLAYWAY odnotował 128,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 16,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W środę po godz. 9:00 kurs akcji spółki rośnie o prawie 8 proc., a za jedną akcję płacono 537 zł.

 • PlayWay: Około 40 spółek z grupy trafi na giełdę, w większości bez emisji akcji

  PLAYWAY zakłada, że ok. 40 powiązanych z grupą spółek gamingowych docelowo trafi na giełdę, przy czym w większości przypadków debiutom nie będzie towarzyszyła emisja akcji, poinformował prezes Krzysztof Kostowski. Kurs akcji spółki rośnie w środę przed godz. 12 o 2,84 proc.

 • BM mBanku wycenił PlayWay na ponad 3,6 mld zł

  Kolejne biuro maklerskie wzięło na radar walory PLAYWAY. Piotr Bogusz z BM mBanku w raporcie z 25 sierpnia wycenił producenta gier na ponad 3,6 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR