Prezes Grupy Azoty: Stan realizacji Polimerów Police przekroczył 30 proc.

Omawiane walory:

Stopień realizacji inwestycji Polimery Police przekroczył 30 proc., a prace przebiegają bez żadnych zakłóceń, poinformował ISBnews prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

Police, polimery, azoty,prezes,

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty i ZCh Police. (Fot. spółka)

– Około jednej trzeciej prac zostało już wykonanych, budowa postępuje zgodnie z harmonogramem i bez żadnych zakłóceń. Wprawdzie pandemia koronawirusa przeszkadzała głównemu wykonawcy, firmie Hyundai Engineering, w ściąganiu odpowiedniej liczby pracowników z Azji, ale dzięki temu w szerszym zakresie wykorzystywane były firmy z Polski. Teraz tego problemu już w zasadzie nie ma – powiedział Wardacki w rozmowie z ISBnews.

Jak dodał, prace toczą się już na wszystkich podelementach inwestycji, obejmujących szereg niezależnych obiektów, w tym instalacje do produkcji propylenu, polipropylenu oraz port i terminal przeładunkowy.

– Generalny wykonawca sygnalizował możliwość wystąpienia pewnych zdarzeń niezależnych, takich jak np. zamknięcie części stalowni w Indiach z powodu pandemii, ale na chwilę obecną możemy mówić jedynie o drobnych przesunięciach niektórych dostaw – zaznaczył prezes.

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

Budowa instalacji odwodornienia propanu do propylenu (PDH) i polimeryzacji propylenu do polipropylenu, wraz z instalacjami pomocniczymi, ruszyła w styczniu 2020 roku.

W skład zintegrowanego kompleksu chemicznego Polimery Police będą wchodziły instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy oraz infrastruktura logistyczna. Całkowity szacowany budżet projektu wynosi ponad 1,5 mld euro (ok. 7 mld zł), tym samym jest to największa inwestycja w polskiej branży chemicznej.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR