Prezes Unimotu: Spółka wypłaci dywidendę z zysku za 2020 rok

Omawiane walory:
Unimot chce pozostać spółką dywidendową i wypłacić dywidendę dla akcjonariuszy z zysku za 2020 rok, zapowiedział prezes Adam Sikorski.
unimot,dywidenda,2020,przychody,wyniki

Fot. fb/AVIA Polska

– Buduje się dobry zysk netto w 2020 roku. Z punktu widzenia biznesowego najważniejsza jest dla nas skonsolidowana EBITDA skorygowana, ale z punktu widzenia dywidendy liczy się zysk netto. A pod tym względem październik i szczególnie listopad były bardzo dobre. Grudzień również jest dobry biznesowo. Jestem optymistą co do zysku netto za cały 2020 rok, co umożliwi wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy – powiedział Sikorski podczas wideokonferencji.

Polityka dywidendowa Unimotu przewiduje przeznaczenie na ten cel 30% jednostkowego zysku netto spółki.

Z zysku za 2019 rok Unimot wypłacił akcjonariuszom 16,15 mln zł dywidendy, czyli 1,97 zł na akcję.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)

 • Avia Solar zainstaluje fotowoltaikę o mocy 300 kWp na obiekcie firmy Tip-Topol

  Spółka UNIMOT Energia i Gaz zawarła umowę z firmą Tip-Topol w zakresie realizacji instalacji fotowoltaicznej Avia Solar o mocy 300 kWp, która umieszczona zostanie na dachu nowo wybudowanej hali produkcyjnej Tip-Topol.

 • Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję

  Zarząd notowanego na GPW niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w tej sprawie.

 • Unimot rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

  Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

 • 12 najciekawszych zapowiedzi i rekomendacji dywidendowych

  Sezon wyników rocznych powoli się rozkręca, a wraz z nim karuzela dywidend. Na ten moment zaledwie kilkanaście spółek złożyło mniej lub bardziej wiążące deklaracje dot. wypłat. Spośród nich StockWatch.pl wybrał 12 najciekawiej zapowiadających się propozycji.

 • Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

  Jeżeli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował prezes UNIMOTu Adam Sikorski.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR